A közkeletű osztrák gyanú szerint a terv az lehetett, hogy a migránsokat végül Ausztria felé tereljék.
Magyarországon ma nincs migránstábor, se Vitnyéden, se máshol – állapította meg a Fidesz kommunikációs igazgatója.
Ki fizeti ki a trükk árát? – tette fel a kérdést a miniszterelnök.
A kabinet visszautasította, hogy menekülttábor épülne Vitnyéden, de a Magyar Hang megszerezte az előterjesztést.
Amúgy meg csak a baloldali média kezdett rémhírterjesztésbe.
Az Orbán-kormány titkolózik, a helyiek viszont már mindent tudni vélnek az állítólagos menekülttáborról.
Egy forrás szerint az egykori iskolaépületek tulajdonjoga a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-től az Országos Idegenrendészeti Igazgatósághoz került.