Ötvenkilenc, Moszkvára irányított ukrán drónt semmisített meg az éjszaka folyamán az orosz légvédelem – közölte hétfő hajnalban Szergej Szobjanyin, az orosz főváros polgármestere.
Sérültekről vagy anyagi károkról Szobjanyin nem számolt be, sem arról, hogy hol lőtték le a drónokat. Az írta, hogy a helyszíneken, ahol roncsok csapódtak be, mentőszolgálatok dolgoznak.
A Domogyedovo, a Zsukovszkij és a Seremetyjevo repülőtér átmenetileg felfüggesztette a repülőgépek indítását és fogadását. Kétszer szüneteltették a forgalmat a Krími hídon is, amely az orosz szárazföldet az elcsatolt félszigettel köti össze.
Az orosz védelmi minisztérium szerint a légvédelem 301 repülőgép típusú, pilóta nélküli repülőszerkezetet semmisített meg 14 régió, valamint az Azovi- és a Fekete-tenger felett.
A tárca közlése alapján egy hét alatt 89 ukrán irányított légibombát, öt HIMARS-rakétát, nyolc Flamingo manőverező robotrepülőgépet és 3909 repülőgép típusú, pilóta nélküli repülőszerkezetet lőttek le.
Mint megírtuk, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön heves támadásokat helyezett kilátásba Moszkva ellen, amennyiben Oroszország folytatja a háborút. – Nem akarjuk ezt a háborút, sosem akartuk és mindenki tudja ezt – jelentette ki, hozzátéve, „de ha Ukrajna ég, akkor Moszkva is égni fog”.
Volodimir Zelenszkij: Ha Ukrajna ég, akkor Moszkva is égni fogA héten másodszor támadta a moszkvai kőolajfinomítót Ukrajna
