Sem a régi, sem az új kormánnyal nem tartott, illetve nem tart kapcsolatot az ügyészség az úgynevezett aranykonvoj ügyében - közölte a Legfőbb Ügyészség lapunkhoz is eljuttatott szerdai közleményében.
Mint írták, az Alkotmányvédelmi Hivatal 2026. március 4-én tett feljelentést a Legfőbb Ügyészségen. A feljelentésben foglaltak az ügyészség szerint a pénzmosás egyszerű gyanúját alapozták meg, ezért a feljelentést március 5-én megküldték a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bűnügyi Főigazgatóságának, és a Nemzeti Adó- és Vámhivatalt jelölték ki eljáró nyomozó hatóságként.
A NAV elrendelte a nyomozást, az akció pedig ezután történt. Az ügyészség azt írja, erről nem tudott előre, csak utólag szerzett róla tudomást. A NAV által folytatott ügyben a pénzmosás egyszerű gyanúja továbbra is fennáll, az eljárás felderítési szakban jelenleg is folyamatban van, és több külföldi jogsegélyi megkeresés is zajlik. A Legfőbb Ügyészség hangsúlyozza, hogy a felderítési szakban törvényességi felügyeletet lát el, és ennek során önállóan, nem más hatalmi ágakkal együttműködve dönt. A közlemény szerint az akcióban érintettek elfogása miatt a Fővárosi Nyomozó Ügyészségen jogellenes fogvatartás bűntette és más bűncselekmények miatt külön eljárás van folyamatban.
Orbán Viktor döntött arról, hogy rajta kell ütni az ukrán aranykonvojonA külföldi érintettek kiutasításával kapcsolatban az ügyészség azt közölte, hogy a kiutasítások alapja az Alkotmányvédelmi Hivatal szakhatósági állásfoglalása volt, amely szerint az érintett külföldi állampolgárok tartózkodása veszélyezteti Magyarország nemzetbiztonságát. Az érintettek jogi képviselőjük útján bíróságon támadták meg a közigazgatási határozatokat. A Fővárosi Főügyészség a felperesek jogainak védelme érdekében belépett a perekbe, és az iratok megismerése után úgy nyilatkozott, hogy az Alkotmányvédelmi Hivatal nem támasztotta alá kellő adattal a nemzetbiztonsági kockázatra utaló tényeket. Az Alkotmányvédelmi Hivatal ezután visszavonta szakhatósági állásfoglalásait, az idegenrendészeti hatóság pedig a kiutasításról rendelkező határozatait.
Megszüntették az ukrán pénzszállítókkal szemben elrendelt kiutasítást és beutazási tilalmatMegszólalt az ukrán pénzszállítók ügyvédje, úgy tűnik, a NAV az Orbán-kormány törvényét sem tartotta be a vagyon visszaadásával
