tekvondo;párizsi olimpia 2024;

Márton Viviana

- Döntőbe jutott a tekvondós Márton Viviana

Mindössze 18 évesen szerezheti az első magyar olimpiai érmet a sportágban.

A tekvondósok 67 kilogrammos súlycsoportjában szereplő Márton Viviana kiváló teljesítménnyel, egy 4-4 után segédpontokkal nyert, illetve egy 11-10-re nyert menetben legyőzte az elődöntőben a belga Sarah Chaarit, ezzel bejutott a fináléba a párizsi olimpián. Az első menetben Márton Viviana 0-3-ról fordított a világranglista-vezető ellenfele ellen.

A 18 éves magyar sportoló két kiélezett meccsen aratott győzelemmel jutott elődöntőbe. Ott az első helyen kiemelt, tavaly Grand Prix-győztes, 2022-ben világbajnok belga sportolóval csapott össze, és két szoros menetben, a második végén az utolsó másodpercben fordítva győzött.

Az UTE 18 éves versenyzője első mérkőzésén, a nyolcaddöntőben a három éve Tokióban és 2016-ban Rio De Janeiróban egyaránt bronzérmes elefántcsontparti Ruth Gbagbit három menetben győzte le, a nyolc között pedig a vele egyidős amerikai Kristina Teachouttal került szembe.

A döntőbeli szereplés azt jelenti, hogy a Spanyolországban élő Márton Viviana mindössze 18 évesen szerezheti az első magyar olimpiai érmet a sportágban. Ellenfele a ma este 9 óra 19 perckor kezdődő fináléban a világbajnoki ezüstérmes és kétszeres Eb-harmadik szerb Aleksandra Perisic lesz.

Örül az eredménynek és tudja, miért szeretne dolgozni a következő négy évben.