;

sportlövészet;Péni István;párizsi olimpia 2024;Pekler Zalán;

- Péni István és Pekler Zalán összetett puskában is lemaradt a döntőről

Péni a 21., Pekler a 32. helyen zárt.

A légpuska után a férfi 50 méteres összetett szám döntőjében sem lesz magyar versenyző, miután Péni István a 21., Pekler Zalán pedig a 32. helyen végzett a szerdai alapversenyben a párizsi olimpia sportlövőversenyeinek otthont adó Chateauroux-ban.

A két klasszis magyar lövőnek a vasárnapi légpuska verseny nem a tervei szerint alakult, a négyszeres Európa Játékok-győztes Pekler ugyanis a 17., a tokiói játékokon ötödik Péni pedig a 18. pozícióban zárt. Ezek után a király szám, a 3x20 lövéses viadal maradt számukra az utolsó remény, hogy döntőbe jussanak az olimpián.

A Párizstól közel 300 kilométerre délre fekvő Chateauroux közelében található Nemzeti lőtéren szerda reggel 44 puskás veselkedett neki a 20-20 térdelő, fekvő és álló testhelyzetű lövésnek, melyet a két magyar nem kezdett kiemelkedően. A térdelő részben ugyanis Pekler mindössze 194, csapattársa pedig 193 kört ért el, miközben a legjobbak alig-alig hibáztak.

Következett a fekvő rész, melyben Pekler reményei végleg elszálltak 195 körös részeredményével, Péni István viszont javított, tökéletes 20 lövést adott le, így megnyílt előtte a lehetőség, hogy felzárkózzon az élmezőnyhöz az álló részben. Az ugyanakkor nyilvánvaló volt, hogy a fináléhoz kiemelkedően kell céloznia, ám az első és a második tizes sorozatába is becsúszott három kilences, a 194 kör pedig azt jelentette, hogy 587 körrel a középmezőnyben zárt.

Pekler Zalán az utolsó szakaszban 193 kört produkált, így 582 körrel fejezte be a versenyt és ezzel a párizsi olimpiát.

A magyarok közül csütörtökön Mészáros Eszter lesz érdekelt a női puskások összetett számában, míg Major Veronika és Fábián Sára Ráhel pénteken a sportpisztoly alapversenyében szerepel.

A kétszeres Európa-bajnok magyar játékos így a második fordulóban, a legjobb 32 között búcsúzott.