;

párbajtőr;párizsi olimpia 2024;

- Alulmaradt első meccsén a világbajnoki címvédő párbajtőröző

Nem érezte a tempót, így magabiztosan nyert venezuelai ellenfele.

Koch Máté vereséget szenvedett az első mérkőzésén, így nem jutott be a nyolcaddöntőbe vasárnap a férfi párbajtőrözők párizsi olimpiai versenyében.

A Vasas világbajnoki címvédője a venezuelai Grabiel Lugóval csapott össze első pástra lépése alkalmával és 15-10-re maradt alul.

Az első két percben egyik vívó sem kezdeményezett, amiért előbb sárga, majd piros lap járt, utóbbiért pedig 1-1 büntetőpont is. Aztán a dél-amerikai vívó sorozatban négy tust adott, Kochnak az első szünet után 1-5-nél sikerült először pontosan befejezni egy akciót. Később fölzárkózott 5-6-ra, majd újabb komoly hátrányból 9-10-re, de összességében nem érezte a vívást, a megfelelő távolságot, nem volt meg a tempója, így újra elhúzott Lugo, aki végül magabiztosan nyert.

Az sem segítette a koncentrációt, hogy két francia is vívott párhuzamosan és az ő tusaiknál felrobbant a csarnok, ami akár akció közben, akár indításkor zavaró lehetett.

Andrásfi Tibor azonban a legjobb tizenhat közé jutott.

A BVSC idei Európa-bajnoki bronzérmese a londoni olimpia győztesével, a venezuelai Ruben Limardo Gasconnal asszózott és végig taktikusan vívva 15-10-re nyert.

Rendkívül rutinos, 38 éves ellenfelét csak a harmadik szakaszban, 9-8-as állás után tudta megtörni, ekkor sorozatban adta az egylámpás tusokat, és 14-9-re elhúzott. A végén még egy-egy találat esett mindkét oldalon.

A következő fordulóban a Koch Mátét búcsúztató Grabiel Lugóval vív majd 15:05-kor.

Bemozdult, így gyorsan véget ért számára a küzdelem.