;

Horvátország;Albánia;futball-Eb 2024;

- Drámai döntetlen, Albánia az utolsó percekben egyenlített Horvátország ellen

Nem csak Albánia, de Horvátország is kieshet. Utóbbinak bravúr kellene Olaszország ellen a harmadik fordulóban.

Drámai fordulatot hozott Horvátország és Albánia mai európai-bajnoki meccse: 2-1-es horvát vezetésnél az albán válogatott a 95. percben egyenlített, ezzel pontosztozkodás lett a meccs eredménye, mindkét csapat 1-1 pontot szerzett.

Az albán csapat ezúttal is sebes tempóban kezte a meccset, és a 11. percben megszerezte a vezetést. A horvát válogatott sokáig nem találta magát, a korai gól után az albánok magabiztosan őrizték előnyüket, nem engedtek túl sok teret a horvát támadásra.

Negyedórával a meccs vége előtt lett igazán izgalmas a mérkőzés, a horvátok feltámadtak és kiegyenlítettek, Kramaric körülbelül tíz méterről a jobb alsó sarokba lőtt. Alig két és fél perc telt bele és megszületett a második horvát találat is, egy Klaus Gjasula-öngól következtében, ezzel dél-nyugati szomszédaink átvették a vezetést.

A végjátékban aztán szintén Gjasula hozta a drámát, amikor is a 95. percben a horvát kapuba is betalált, ezzel kiegyenlített az albán válogatott. A játékvezető nem kapkodta el a meccs lefújását, a hosszabbítás hosszabbításával együtt ráhúzott összesen vagy nyolc percet, de maradt az állás, 2-2.