;

Szlovénia;Dánia;gól;Christian Eriksen;futball-Eb 2024;

Christian Eriksen gólöröme

- Három évvel azután, hogy az akkori Európa-bajnokság egyik meccsén leállt a szíve, gólt lőtt az Európa-bajnokságon a dán Christian Eriksen

Zajlik a németországi futball-Európa-bajnokság, este 6 órakor kezdődött a C csoport első meccse, Szlovénia Dánia ellen. A mérkőzés 17. percében Dániának az a Christian Eriksen aszerezete meg a vezetés6t, akinek a 2021. június 12-én a koppenhágai Dánia-Finnország Európa-bajnoki-mérkőzés 42. percében megállt a szíve, összeesett a pályán. Most egy bedobás Jonas Older Wind sarokkal továbbította neki a labdát, amelyet ő mellett vett le és lőtt 6-7 méterről, az ötös jobb sarka felől a szlovén hálóba.

A három évvel ezelőtti mérkőzésen a középpályás éppen egy bedobáskor után várta a labdát, amikor megállt a szíve, újra kellett éleszteni, gyakorlatilag az orvosi stáb gyors beavatkozása mentette meg az életét. Beültethető kardioverter-defibrillátort (ICD) kapott, 2022. március 26-án térhetett vissza a nemzetközi futballba, egy Hollandia ellen 2-4-re elvesztett meccsen két perccel azután lőtt egy gólt, hogy beállt.

A 2021-esszívmegállása idején Christian Eriksen az Inter Milan játékosa volt, utána a Brentfordhoz szerződött, most a Manchester United játékosa. Az Inter Milant azért kellett elhagynia, mert a Sere A-ban senki nem játszhat, aki ICD-vel él.

Tündérmese – kommentálta a mostani gólját a The Guardian. A találattal az első félidő után a dánok 1-0-ra vezettek.

A lengyelek végig méltó ellenfélként játszottak a D csoport első meccsén.