;

úszás;vizes világbajnokság;

- Betlehem Dávid negyedik lett 1500 méter gyorson a dohai vizes világbajnokságon

A sportoló bízott abban, hogy képes ledolgozni a hátrányát, azonban ez nem jött össze.

Betlehem Dávid óriási egyéni csúccsal a negyedik helyen végzett 1500 méter gyorson a dohai úszó-világbajnokság vasárnapi zárónapján - írja a Magyar Távirati Iroda (MTI).

A 20 éves magyar versenyző a szombati előfutamban egyéni csúccsal (14:51.48) a harmadik idővel került a fináléba.

A 30 hosszos táv elején az ír Daniel Wiffen, aki decemberben az otopeni rövidpályás Európa-bajnokságon világcsúccsal nyerte ezt a számot, gyorsan ellépett a mezőnytől, a másik hét úszó viszont egymáshoz képest egy másodpercen belül tempózott. Féltávnál Betlehem a harmadik volt. Kétszáz méterrel a cél előtt Betlehem lemaradt a dobogóért folyó csatáról, viszont egyéni csúcsából így is újabb öt másodpercet faragott a 14:46.44 perces idejével, ami alig gyengébb Kis Gergő 2011-es országos rekordjánál (14:45.66).

„Ötszáznál még úgy éreztem, hogy nekem a legnagyobb a szívem, ami bevisz majd, de ez azért picit korai volt. Ezer méternél aztán én álltam fejre, onnantól pedig óriási küzdelem volt az egész. Bíztam benne, hogy a végén le tudom őket hajrázni, de ez most nem ment. Nagy lehetőség volt” - nyilatkozta az MTI-nek Betlehem, aki megnyerte a legtöbbet úszó versenyző elismerést azzal, hogy 20 300 métert úszott Dohában. Hozzátette, most legalább egy hétig szeretné elengedi az úszást, utána viszont visszaáll a munkába.

Betlehem a vb első hetében a nyíltvízi váltó tagjaként bronzérmet nyert, 10 kilométeren pedig olimpiai kvótát szerzett.

Az is kiderült, hogy a 4x100 méteres magyar vegyesváltók nem jutnak ki a párizsi olimpiára.