;

barátságos mérkőzés;magyar labdarúgó-válogatott;Marco Rossi;cseh válogatott;

- Durva meccsen őrizte meg idei veretlenségét Marco Rossi válogatottja

A magyar labdarúgó-válogatott barátságosnak titulált, ám kemény meccsen 1-1-et ért el a csehek ellen.

Igor Pajac horvát sporttárs a magyar-cseh találkozó kb. 20. percénél érezhette azt, hogy ő eltévedt, neki azt mondták, barátságos partit kell levezényelni, ehhez képest az érdekeltek olyan elánnal futballoztak, mintha az Eb-főtábláért zajlott volna ütközet.

Főleg a második félidőre csúszott ki az irányítás a kezéből, nem volt felkészülve efféle agresszivitásra, noha Marco Rossi magyar kapitány épp az 59. születésnapján megejtett sajtótájékoztatóján azt ecsetelte, hogy együttese számára nincs barátságos föllépés. Ennek azzal adott nyomatékot, hogy a szerbiai Eb-selejtezőhöz képest egyetlen poszton változtatott, Nagy Ádám helyett Kalmár kezdett.

A szünetben 0-0 volt az állás, s habár a gólok a fordulás után születtek, a futball lényegesen kevesebb volt addigra, felváltotta azt az állandó csontzene. A magyar gól főként Kerkez Milosnak köszönhető, bedobása után egyből visszakapta a labdát, centerezésére pedig Sallai remekül robbant (1-0, 52. perc).

Az egyenlítés meg leginkább Lang Ádámnak, a nicosiai Omonia védője borzasztó bénán bólintott haza, Jurecka így könnyedén gurított a kapujából kifutó Dibusz hűlt helyére (1-1, 63. perc). Szoboszlainak volt még néhány távoli lövése, ám a meccs innentől cselek helyett cselgáncsra emlékeztetett.

A magyar együttesnek az idén ez volt a hatodik mérkőzése, ebből négyet megnyert, kétszer ikszelt. Volt már rosszabb. Sokkal rosszabb. Folytatás októberben, az Eb-selejtezőkkel.

A floridai tinédzser a szombati döntőben szetthátrányból fordítva legyőzte a fehérorosz Arina Szabalenkát.