;

kerékpár;Vas Kata Blanka;

- Vas Kata Blanka U23-as világbajnok (videó)

A 21 éves bringás a 154 kilométeres női mezőnyversenyben tizenegyedikként ért célba, az U23-as korosztályban pedig mindez vb-címet ért.

Vas Kata Blanka a magyar kerékpársport egyik legnagyobb eredményét érte el a glasgow-i világbajnokságon, a 21 éves bringás a 154 kilométeres női mezőnyversenyben tizenegyedikként ért célba, az U23-as korosztályban pedig mindez vb-címet ért.

Az SD Worx magyar kiválósága már a verseny elején szökött, az első komolyabb emelkedőn azonban lemaradt és visszazárkózott a főmezőnybe. Szökevénytársai nem jutottak messzire, a glasgow-i körpályára érve pedig alaposan megfogyatkozott a mezőny. Féltávnál az U23-as mezőnyből hárman maradtak elől, Vas onnantól a holland Shirin van Anrooijra és a brit Anna Shackley-re fókuszált.

A versenyt végül a belga Lotte Kopecky – aki a héten már a pályaversenyen megnyerte a pontversenyt és az eliminációt – húzta be a holland Demi Vollering (mindketten Vas csapattársai a SD Worxben), és a dán Cecilie Uttrup Ludwig előtt. A Vast is soraiban tudó mezőny 4 és fél perc hátránnyal érkezett, a sprint az összetett 11. helyéért zajlott, a magyar versenyző pedig magabiztosan sprintelte le riválisait, s megszerezte az U23-as vb címet.

Korábban Bodrogi László szerzett érmet világbajnokságon, 1997-ben az U23-as korosztályban lett második időfutamban, később a felnőttek között 2000-ben harmadik, 2007-ben pedig második lett ugyanezen szakágban.

A tréner döntéséről az olasz sportági szövetség számolt be vasárnap.