;

aranyérem;kajak-kenu Eb;Kopasz Bálint;

- Kopasz Bálint megvédte címét a müncheni kajak-kenu Eb-n

A királyszámban jelenleg ő az aktuális olimpiai és világbajnok is.

A magyar versenyzők egy arany- és egy ezüstérmet gyűjtöttek a szombati döntős program első részében a müncheni multisport Eb keretében zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Elsőként ért célba magabiztos versenyzést követően férfi K-1 1000 méteren Kopasz Bálint, aki ezzel megvédte címét, és a királyszámban jelenleg ő az aktuális olimpiai és világbajnok is.

Második lett női C-2 500 m-en Bragato Giada és Nagy Bianka, akik küzdelmes verseny végén szerezték meg az ezüstérmet.

További három magyar hajó negyedik helyen végzett.

Adolf Balázs ezüstérmes kenu egyes 5000 méteren

Adolf Balázs ezüstérmet szerzett szombaton kenu egyes 5000 méteren a müncheni multisport Eb keretében zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon, amelyet a versenye után félbeszakítottak a közelgő vihar miatt.

A leghosszabb táv délutáni programja eleve több mint húszperces késéssel rajtolt el, mert a szervezőknek gondot okozott a pálya kijelölése, a bóják lehelyezése.

A férfi kenus mezőny próbálta melegen tartani az izmait a parton, a visszalépések miatt végül nyolcan vállalták, hogy nekivágnak az öt kilométernek, köztük a tavaly világbajnok Adolf Balázs. A verseny hamar a címvédő német Sebastian Brendel és Adolf különcsatájává alakult, a két versenyző váltott vezetéssel érkezett el az utolsó körig. Az utolsó száz méterhez érve még a magyar vezetett, de aztán Brendel begyújtotta a rakétákat, Adolf pedig ezt már nem tudta lereagálni, így ezüstérmet szerzett.

A befutó után közvetlenül bejelentették, hogy félbeszakítják a versenyt, a heves eső pedig néhány perc múlva meg is érkezett.

Eredmény, 5000 m (C-1):

1. Sebastian Brendel (Németország) 22:50.803 p

2. Adolf Balázs 22:52.684

3. Carlo Tacchini (Olaszország) 23:13.346

Kovács Róbert együttese a péntek esti fináléban óriási csatában ötméteresekkel győzte le 16-15-re a házigazda szerb csapatot.