;

Budapest;úszás;vizes világbajnokság;Hosszú Katinka;400 méter vegyes;

- Hosszú Katinka negyedik lett 400 méter vegyesen

A 33 éves úszónő egyedüli európaiként jutott a döntőbe.

Bár 250 méternél még harmadikként fordult, Hosszú Katinkának 4:37,89-es idővel a negyedik helyen sikerült célba csapnia  a budapesti vizes világbajnokságon utolsó magyar érdekeltségű medencés számában, 400 méteres vegyesúszásban.

Az aranyérmet a 15 éves kanadai Summer McIntosh nyerte 4:32,04-es idővel, új ifjúsági világcsúccsal. Második helyen az amerikai  Katie Grimes ért be 4:32,67-tel, harmadik a szintén amerikai Emma Weyant lett 4:36,00-val

A háromszoros olimpiai, kilencszeres világ- és tizenötszörös Európa-bajnok magyar úszónő, a szám világcsúcstartója és világbajnoki címvédője, a 2016-os Rio de Janeiro-i olimpia bajnoka  az 5. legjobb idővel jutott be a döntőbe, a 2. pályán úszott. Verseny után azt mondta, 2010 óta először nem hallgatott zenét úszás előtt, és jók az esélyei az augusztus 11-21. közötti római Európa-bajnokságon, hiszen a döntőben ő volt az egyedüli európai versenyző.

Világcsúcsa, a 2016-ban úszott 4:26,36 nem forgott veszélyben.

Egy vesztes meccs után tette meg mindezt, s ez némiképp érződött a hangulaton is.