;

NB I;ZTE;

- Waltner és a ZTE csodája

A címvédő Ferencváros meglepetésre hazai környezetben szenvedett vereséget a magyar labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában.

Vendég győzelemmel indult a labdarúgó NB I 9. fordulója, ugyanis a Felcsút 1-0-ra győzött az MTK vendégeként. A kék-fehérek kispadján már Teodoru Vaszilisz ült, aki a válogatott szünetben a menesztett Giovanni Costantino helyét vette át, azonban egyelőre az új szakember irányítása mellett sem lett eredményesebb a fővárosi alakulat.

„Nem volt jó mérkőzés, inkább ikszes meccsnek éreztem, de tipikus egygólos találkozó lett belőle: nálunk kimaradt a nagy esély az első félidőben, a vendégek ellenben belőtték a kínálkozó helyzetet” – fogalmazott Vaszilisz. Hozzátette, hogy a keret egy része a válogatottnál volt, így többen csak a hét második felében tudtak bekapcsolódni a munkába, így nem volt zökkenőmentes az MTK felkészülése.

Szombaton az újonc Gyirmót zsinórban második győzelmét aratta, az Újpest elleni sikert követően most a Paks távozott pont nélkül Győrből. A folytatásban a Ferencváros fogadta a Zalaegerszeget. Peter Stöger vezetőedző erős kezdőt küldött a pályára annak ellenére, hogy csapata kedden délután már a Celtic alakulatával találkozik az Európa-ligában.

A vendégek meglepetésre már a hatodik percben megszerezték a vezetést, egy jobb oldali szöglet után Nikola Szerafimov bombázott Bogdán Ádám kapujába. A 23. percben már 0-2 állt az eredményjelzőn, egy jobb oldali beadást követően Koszta Márk talált be négy méterről. A hazai szépítés még a félidő előtt összejött, Vécsei Bálint átlövése talált utat a rövid felsőbe. A szünet után fokozta a nyomást az FTC, amely kétszer is eltalálta a kapufát, ám újabb gólt úgy sem tudott szerezni, hogy Ryan Mmaee büntetőt rúghatott.

A Ferencváros sorozatban hat győzelem után kapott ki a pontvadászatban, a zöld-fehérek a Kisvárda elleni 2-1-es hazai vereséggel kezdték az idényt.

„A csapaton azt láttam, hogy mindent megtesz a győzelemért, csalódottak vagyunk, hogy most ez nem sikerült – jelentett ki Peter Stöger. – Sajnos volt két-három olyan helyzet, amikor nem következetesen védekeztünk. Megvoltak a lehetőségeink, volt több kapufánk, büntetőt is rúghattunk, jó lehetőségeket dolgoztunk ki, de nem tudtuk befejezni a helyzeteinket. Kicsit hiányzott a szerencse is” – tette hozzá.

„Számunkra ez egy nagyszerű nap – fogalmazott Waltner Róbert, a ZTE vezetőedzője. – A Ferencváros otthonában húsz évvel ezelőtt sem volt könnyű, és biztos, hogy a jövőben sem lesz senkinek sem könnyű. Lehet ezt egy kisebb csodának is nevezni. Itt nem sok csapat szerez pontot, ráadásul nekünk pontokat sikerült. Nagyon büszke vagyok. Megtettünk mindent, a szerencse is mellénk állt” – tette hozzá.

A játéknap zárómérkőzésén a Fehérvár 2-1-re legyőzte a Honvédot, míg másnap a sereghajtó Újpest hiába játszott egy órán át emberelőnyben, csak gól nélküli döntetlenre volt képes Kisvárdán. A vendégek így továbbra is győzelem nélkül állnak, a hazaiaknak viszont az FTC veresége miatt ez az egy pont is elég volt, hogy a tabella élére álljanak. A forduló zárómérkőzésén Supka Attila győzelemmel mutatkozott be a Mezőkövesd vezetőedzőjeként, csapata egy hajrában szerezett góllal 1-0-ra múlta felül a Debrecent.

A 9. forduló eredményeiMTK-Felcsút 0-1
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1675 néző, Jv.: Karakó
Gólszerző: Komáromi (69.)

Gyirmót-Paks 2-1
Gyirmót, Alcufer stadion, 1024 néző, Jv.: Andó-Szabó
Gólszerzők: Simon A. (24.), Hasani (67.), illetve Ádám (63.)

Fehérvár-Honvéd 2-1
MOL Aréna Sóstó, 2914 néző Jv.: Berke
Gólszerzők: Zivzivadze (26.), Petrjak (55.), illetve Batik (60.)

FTC-ZTE 1-2 Groupama Aréna, 8169 néző, Jv.: Farkas Á. Gólszerzők: Vécsei (45.), illetve Serafimov (7.), Koszta (23.)

Kisvárda-Újpest 0-0
Kisvárda, 2520 néző, Jv.: Pintér Cs.
Kiállítva: Camaj (31. - Kisvárda)

Mezőkövesd-DVSC 1-0
Mezőkövesd, 1600 néző, Jv.: Bogár G.
Gólszerző: Drazsics (85.)
Az állás1. Kisvárda 9 6 1 2 13-8 19 2. FTC 8 6 - 2 18-9 18 3. Felcsút 8 5 1 2 10-9 16 4. Fehérvár 9 3 5 1 11-9 14 5. Paks 9 4 1 4 24-20 13 6. Honvéd 9 4 1 4 15-14 13 7. ZTE 9 3 2 4 15-19 11 8. Mezőkövesd 9 3 2 4 10-15 11 9. MTK 9 3 1 5 9-12 10 9. DVSC 9 2 3 4 19-16 9 11. Gyirmót 9 2 3 4 10-16 9 12. Újpest 9 - 4 5 10-17 4

A ZTE 2-1-re nyert a címvédő Ferencváros otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga kilencedik fordulójának szombati játéknapján.