;

futball;EURO2020;

- Hollandia visszatért és győzött

Az 1988-ban Európa-bajnoki címet szerző alakulat megkezdte szereplését a kontinensviadalon, és rögtön legyőzte Ukrajnát.

Hollandia 3-2 arányban legyőzte Ukrajnát az Európa-bajnokság C csoportjában, ezzel az Oranje hosszú idő után újra mérkőzést nyerhetett a versenysorozatban. Az Amszterdamban rendezett találkozón a hollandok az 52. percben szereztek vezetést Georginio Wijnaldum lövése által, majd pár perccel később Wout Weghorst találatával dupláztak. Ezután kis szünet következett, túlnyomó részt a hollandok uralták a játékot. Az ukránok fegyelmezett védekezésüknek köszönhetően kitartottak, aminek köszönhetően, a 75. percben egy jól felépített támadás után Andrij Mikolajovics Jarmolenkónak sikerült megszereznie csapata első gólját, majd alig 4 perc leforgása alatt Roman Yaremchuk berúgta az egyenlítő találatot is. Ezután rövid ideig úgy tűnt, hogy az ukránok megtáltosodnak, azonban a három pont sorsát végül a holland Denzel Dumfries döntötte el, aki a 85. percben berúgta csapata győztes találatát.

A mérkőzést összképét tekintve Hollandia volt aktívabb: több támadást vezettek és nagyobb nyomást gyakoroltak ellenfelük kapujára. Szabálytalanság szempontjából a meccs kiegyenlített volt, de míg a hollandok egyetlen sárgalap nélkül hozták a mérkőzést, addig az ukránoknak sikerült begyűjteniük egyet.

Közvetlenül a kezdő sípszó előtt történt a baleset.