;

tenisz;Babos Tímea;Belgrád;Jani réka Luca;

- Babosék a negyeddöntőbe jutottak Belgrádban

A magyar teniszező és Vera Zvonarjova alkotta páros a két szettben csak négy játékot vesztett. Jani Réka egyesben nyolcaddöntős a salakpályás női tornán.

Babos Tímea, oldalán Vera Zvonarjovával bejutott a negyeddöntőbe a 235 ezer dollár (68 millió forint) összdíjazású belgrádi salakpályás női tenisztorna páros versenyében.

A második helyen kiemelt magyar-orosz duó kedden két szettben verte a spanyol Cristina Bucsát és a svéd Rebecca Petersont.

A magyar teniszező honlapjának beszámolója szerint az 53 perces mérkőzés első játszmájában első adogatását a Bucsa-Peterson páros 40-re nyerte, a 2. helyen kiemelt magyar-orosz kettős 5:1-re fordított. Babos Tímea és Vera Zvonarjova 15-re, majd 30-ra brékelt. 5:2 után Babosék nem vesztettek labdamenetet.

A második felvonásban a soproni játékos és társa elhúzott 3:0-ra, majd Bucsa és Peterson brékelt, ám aztán ismét elvesztették az adogatásukat. 5:2 után a magyar-orosz kettős szervált és lezárta a mérkőzést.

Babos Tímea és Vera Zvonarjova ellenfele a negyeddöntőben az orosz Natalja Dzsalamidze (WTA-152.) és Irina Hromacseva (422.) lesz.

Babos egyesben vasárnap kiesett a szerb fővárosban, miután vereséget szenvedett az ötödik helyen kiemelt argentin Nadia Podoroskától (44.).

A magyar teniszező hétfőn a közösségi oldalain kifejtette, az elmúlt időszak nehézségei után a vereség ellenére jól játszott, és úgy fogalmazott: „végre ismét önmagam voltam a pályán”. Mint írta, jó érzés, hogy „egy klasszis salakmenő, RG (Roland Garros - a szerk.) elődöntős játékost megszorongattam (...).  Sírtam persze a meccs után, de ezek örömkönnyek voltak, és ez jó! Nagyon jó érzés!!”.

Eredmény: páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):Babos Tímea, Vera Zvonarjova (magyar, orosz, 2.)-Cristina Bucsa, Rebecca Peterson (spanyol, svéd) 6:2, 6:2

Jani Réka nyolcaddöntős

A selejtezőből érkezett Jani Réka bejutott a nyolcaddöntőbe. A világranglistán 220. játékos az eső miatt keddre halasztott nyitófordulós meccsén a cseh Tereza Martincovával (94.) csapott össze.

Az első szettet simán hozta, a másodikat aztán még simábban elvesztette, az utolsó felvonásban 4:1-re elhúzott, és noha az ellenfél 5:5-nél kiegyenlített, végül 2 óra 4 perc elteltével a magyar teniszező ünnepelhetett.

A 29 éves Jani a nyolcaddöntőben az orosz Anna Kalinszkajával (111.) találkozik.

Eredmény: 1. forduló (a 16 közé jutásért):Jani Réka-Tereza Martincova (cseh) 6:2, 0:6, 7:5

A Giro d'Italián és azt követően is nagy célokat tűzött ki maga elé Valter Attila, aki három napig vezette az összetettet az olasz országúti kerékpáros körversenyen.