;

birkózás;olimpiai kvalifikáció;

- Két birkózó veszített az olimpiai kvalifikációs versenyen

Magyarország eddig öt kvótával rendelkezik a július 23-án rajtoló nyári játékokra.

Kecskeméti Krisztián vereséget szenvedett első mérkőzésén szombaton a birkózók utolsó, szófiai olimpiai kvalifikációs versenyén, így eldőlt, hogy nem szerezhet tokiói kvótát.

A kötöttfogásúak 60 kilogrammos súlycsoportjának magyarja a selejtezőben 4-1-re kapott ki az észt Helary Maegisalutól. Az első menetben a magyart intették passzivitásért, ezzel 1-0-ra vezetett az észt, aki aztán nem tudta őt parterhelyzetben megpörgetni, de felemelte Kecskemétit és újabb pontért kilépegetett vele a szőnyeg szélére. A pihenőt követően az Európa-bajnoki ötödik Maegisalu kapott intést, de az ezért járó ponthoz nem tudott továbbit hozzátenni a magyar birkózó, mert nem jött össze neki a pörgetés. A hajrához közeledve Kecskeméti agilisan ment előre, egy akcióját azonban ellenfele megkontrázta, mögé került, így 4-1-re nyert.

Korábban a 130 kilós Varga Ádám is kikapott a nyolcaddöntőért vívott mérkőzésén.

A későbbiekben még Szőke Alex (97 kg) lép szőnyegre a magyarok közül. Előzőleg sem a szabadfogásúaknál, sem a nőknél nem sikerült a már meglévőkhöz újabb kvótát szerezni. A szófiai viadalon a döntő ér olimpiai kvalifikációt.

Magyarország eddig öt kvótával rendelkezik a július 23-án rajtoló nyári játékokra. A nőknél Sastin Marianna (62 kg), kötöttfogásban Korpási Bálint (67 kg), Lőrincz Tamás (77 kg) és Lőrincz Viktor (87 kg), szabadfogásban pedig Muszukajev Iszmail (65 kg) harcolta ki korábban a tokiói szereplés lehetőségét.

A tevkvondósok sem szereztek újabb kvótát a selejtezőn. Patakfalvy Luca a nyitómeccsén, Józsa Levente pedig a második fellépésén kikapott a tekvondósok olimpiai kvalifikációs versenyén.

Patakfalvy, az MTK Budapest 20 éves sportolója – aki április elején, ugyancsak a bolgár fővárosban Európa-bajnoki bronzérmet nyert – szombaton a nők 57 kilogrammos küzdelmi kategóriájában a legjobb nyolc közé kerülésért lépett tatamira a görög Fani Tzeli ellen, és 14-1-re alulmaradt.

Józsa Levente, a TFSE 19 esztendős tekvondósa a második versenynap első mérkőzésén a romániai Simon Szabolccsal csapott össze a 68 kilósok mezőnyében és 23-3-as győzelemmel lépett tovább a legjobb 16-ba. A nyolcaddöntős mérkőzése azonban a végállomást jelentette a 2019-ben Eb-bronzérmes magyar számára: a kategóriában az első helyen kiemelt török Hakan Recber 19-6-ra diadalmaskodott felette.

A szófiai tornáról így egyedül a 18 éves Salim Omar vívta ki a magyar csapatból az olimpiai indulás jogát, miután a pénteki nyitónapon az 58 kilós kategóriában három győzelemmel a döntőbe verekedte magát, ami tokiói kvótát ért számára.

Szombaton kezdődik a profi országúti kerékpárosok olaszországi versenye, amely előtt annyi biztos, megjósolhatatlan, ki nyer.