;

kézilabda;női kézi bl;

- Női kézilabda BL - Az első meccsen eldöntötte negyeddöntőjét a Győr

A címvédő Győri Audi ETO KC 30-19-re győzött a montenegrói Buducnost Podgorica otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szombati, első mérkőzésén.

A győriek rekordot jelentő, 54 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhetnek a BL-ben. Ebben az időszakban 47 győzelem és hét döntetlen a mérlegük.

A párharc visszavágóját jövő szombaton rendezik.

Eredmény, negyeddöntő, első mérkőzés:

Buducnost Podgorica (montenegrói)-Győri Audi ETO KC 19-30 (11-16)

---------------------------------------------------------------

lövések/gólok: 42/19, illetve 42/30

gólok hétméteresből: 3/3, illetve 2/2

kiállítások: 6, illetve 6 perc

A vendégek közül Faluvégi Dorottya és Puhalák Szidónia, a hazaiak keretéből pedig Majda Mehmedovic és Andrea Lekic hiányzott.

Amandine Leynaud bravúros védéseire alapozva remekül kezdett a Győr, és mivel a hazaiak védekezése nem volt kellően hatékony, a címvédő nyolc perc után 6-2-re vezetett. A 17. percben is négy gól volt a különbség, ezt követően viszont a montenegróiak - egy időkérés és több csere után - felzárkóztak 10-9-re. Egyenlíteni kettős emberelőnyben, majd létszámfölényes támadójátékot alkalmazva sem tudtak, sőt az újra lendületbe került vendégek egy 6-1-es sorozattal tetemes előnybe kerültek a szünet előtt.

Az ETO kiváló védekezése miatt a Buducnost alig-alig tudott helyzetbe kerülni a második félidő elején, így a 37. percben már 20-12 volt az állás, a meccs háromnegyedénél pedig tízgólos különbség alakult ki a csapatok között. A hazaiak 21 perc alatt mindössze háromszor voltak eredményesek, ezt kihasználva a Győr már az első mérkőzésen eldöntötte a továbbjutást, hiszen a vártnál is fölényesebben győzött.

A mezőny legeredményesebb játékosa a győri Stine Oftedal volt, aki 11 lövésből kilenc gólt lőtt. Csapattársa, Amandine Leynaud 13 védéssel járult hozzá a sikerhez. A házigazdáknál Jovanka Radicevic és Allison Pineau öt-öt találattal zárt.

A két csapat 24. egymás elleni tétmérkőzésén három vereség és négy döntetlen mellett 17. alkalommal nyert a Győr, amely ilyen különbséggel még soha nem győzte le montenegrói ellenfelét.

Az aukciót egy jótékonysági szervezet indította, amely egy súlyos betegségben szenvedő, hat hónapos szerb kisgyermek 2,5 millió euróba kerülő gyógyszerére gyűjt pénzt.