;

tenisz;Babos Tímea;Adelaide;

- Babos kikapott a selejtezőben, mégis főtáblára került

Babos Tímea szerencsés vesztesként jutott főtáblára az Adelaide-ben zajló, 848 ezer dollár (255 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán, miután a selejtező második fordulójában kikapott a svájci Viktorija Golubictól.

Az ausztráliai viadal honlapja szerint a világranglistán 87. magyar játékos 46 perc alatt szetthátrányba került, majd a második játszmában rövidítés végén egyenlített. A döntő szett nagy küzdelem után dőlt el, a svájci (79.) javára.

Babos hét szervagémjét bukta el az összecsapás során, miközben ötször tudott brékelni. A mérkőzés 2 óra 33 percig tartott.

Babos ellenfele az első fordulóban az ukrán Dajana Jasztremszka (22.) lesz majd.

Eredmény, selejtező, 2. forduló:

Viktorija Golubic (svájci, 6.)-Babos Tímea (8.) 6:4, 6:7 (4-7), 6:4

Serena Williams egyesben megnyerte az aucklandi tornátAz amerikai Serena Williams egyesben megnyerte a 275 ezer dollár (82,7 millió forint) összdíjazású aucklandi keménypályás női tenisztornát, amelyen a páros döntőjében viszont vereséget szenvedett. Az egyesben elsőként kiemelt Serena Williams a fináléban 1 óra 36 perc alatt, magabiztosan győzte le honfitársát, Jessica Pegulát. A 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes Serena Williams a 73. WTA-tornagyőzelmét aratta, legutóbb három éve diadalmaskodott, közben viszont szülési szabadságon is volt. Párosban azonban a dán Caroline Wozniacki oldalán 1 óra 13 perc alatt maradt alul egy amerikai kettőssel szemben. Eredmények: egyes, döntő:    Serena Williams (amerikai, 1.)-Pegula (amerikai) 6:3, 6:4 páros, döntő:    Asia Muhammad, Taylor Townsend (amerikaiak)-Serena Williams, Caroline Wozniacki (amerikai, dán) 6:4, 6:4

Paulo Goncalves halálos balesetet szenvedett a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali hetedik szakaszán vasárnap.