;

Moto GP;

- Marquez tizedszer győzött a Német Nagydíjon

Valentino Rossi három nullapontos verseny után Németországban is csak nyolcadik lett. Eközben Marc Marquez tizedszer győzött a Sachsenringen.

Nehéz heteken van túl a MotoGP hétszeres világbajnoka, Valentino Rossi. A 40 éves legenda a vasárnapi sachsenringi verseny előtti három futamon egyaránt kiesett, ilyesmi pedig az 1996 óta tartó gyorsasági-vb-s karrierje alatt egyszer fordult elő vele, 2011-ben, az egyik katasztrofális ducatis szezonjában.

Giacomo Agostini – aki a 350 és 500 köbcentis kategóriákban összesen 15 világbajnoki címet szerzett – a napokban arról beszélt, szerinte Rossi már nem lesz képes visszakerülni a legjobbak közé.

„Valentino azt csinálja, amihez ért, de már nem tudja tartani a tempót, és ez problémákat okoz neki. Az idő múlik mindenki számára, már túl vagyunk Maradonán, Cassius Clayen és Eddy Merckxen. Felettem is eljárt az idő, ha nem így lenne, még mindig a pályán lennék" - mondta a legendás olasz a Quotidiano Nazionale-nak adott interjújában.

„Mind azt akarjuk, hogy ott legyen, hogy mindig az első legyen, de azt hiszem, világos, hogy a riválisok most már sokkal erősebbek. Valentino azonban élvezi és akar is versenyezni, ott akar lenni abban a világban, és még ha negyedik, ötödik, és nem nyer, ő akkor is élvezi” – tette hozzá Agostini.

Rossi 115-szörös futamgyőztes, sokáig hajtott Agostini 122-es csúcsára, ami most már távolinak tűnik. A napokban maga Rossi beszélt arról, hogy pályafutása egyik legnehezebb időszakát éli meg. „Aggasztó ez az egész, mert a kedvenc pályáimon buktam” – utalt arra, hogy Assenben és Barcelonában tízszer-tízszer, Mugellóban pedig kilencszer győzött.

„Nem vagyok elég gyors, nem érzem magam otthon a motoron. Azt gondolom, hogy a motorral való kapcsolatom inkább olyan, mintha a barátnőm, mintsem az édesanyám lenne. Általában édesanyád igent mond, és mindig készen áll arra, hogy segítsen neked. A barátnőddel már kicsit nehezebb a helyzet. Néha rendben van az egész, viszont néha nehéz kezelni. Szóval a kapcsolatunk nem fantasztikus” – magyarázta Rossi, aki legutóbb több mint két éve, Hollandiában tudott diadalmaskodni.

Rossi a szombati időmérőn csak a 11. legjobb időt motorozta, a vasárnapi futamot pedig végül nyolcadikként fejezte be, ehhez azonban az is kellett, hogy többen is kiestek előle. A versenyt a pole pozícióból startoló Marc Marquez nyerte, aki tizedszer bizonyult a legjobbnak a német pályán. A Marquez családnak volt oka  ünnepelni, ugyanis Marc öccse, Álex a Moto2-ben nem talált legyőzőre, s fivéréhez hasonlóan vezeti a vb-pontversenyt.

A Moto3-ban győztes olasz Lorenzo Dalla Porta számára szintén összetett elsőséget ért a siker, az eddigi listavezető spanyol Aron Canet a harmadik helyen ért célba, és a pontversenyben két ponttal van lemaradva.

A vb augusztus 4-én Csehországban folytatódik.

Német Nagydíj, SachsenringMotoGP 1. Marc Márquez (spanyol, Honda) 30 kör 2. Maverick Vinales (spanyol, Yamaha) 4.587 mp h. 3. Cal Crutchlow (brit, Honda) 7.741 mp h. A vb élcsoportja: 1. M. Márquez 185 pont, 2. Andrea Dovizioso (olasz, Ducati) 127, 3. Danilo Petrucci (olasz, Ducati) 121, … 6. Rossi (olasz, Yamaha) 80. Moto2 1. Álex Márquez (spanyol, Kalex) 28 kör 2. Brad Binder (dél-afrikai, KTM) 1.208 mp h. 3. Marcel Schrötter (német, Kalex) 1.630 mp h. A vb élcsoportja: 1. Á. Márquez 136 pont, 2. Thomas Lüthi (svájci, Kalex) 128, 3. Augusto Fernández (spanyol, Kalex) 102. Moto3 1. Lorenzo Dalla Porta (olasz, Honda) 27 kör 2. Marcos Ramírez (spanyol, Honda) 0.072 mp h. 3. Arón Canet (spanyol, KTM) 0.120 mp h. A vb élcsoportja: 1. Dalla Porta 125 pont, 2. Canet 123, 3. Niccoló Antonelli (olasz, Honda) 87.

Az első negyed után vezetett, később esélye sem volt a győzelemre a magyar női kosárlabda-válogatottnak az Európa-bajnokságon az 5-8. helyért Belgium ellen.