;

Peru;Copa América;

- Copa America – Suarez kihagyta a büntetőt, búcsúzott Uruguay

A perui együttes a címvédő chilei gárdával csap össze a fináléba kerülésért.

A perui labdarúgó-válogatott tizenegyesekkel legyőzte az uruguayi csapatot a Copa America utolsó negyeddöntőjében.

Csak a Barcelona sztárja, Luis Suarez hibázott a 11-es párbajban.

Érdekesség, hogy a negyeddöntős válogatottak közül heten nem lőttek gólt a rendes játékidőben, csak Argentína tudott betalálni a 90 perc alatt.

Eredmény:Copa America, negyeddöntő: Peru-Uruguay 0-0 - 11-esekkel 5-4 csütörtökön játszották: Brazília-Paraguay 0-0 - 11-esekkel 4-3 pénteken játszották: Argentína-Venezuela 2-0 (1-0) Chile-Kolumbia 0-0 - 11-esekkel: 5-4 A további program: elődöntő: Brazília-Argentína, szerda 2.30, Belo Horizonte Chile-Peru, csütörtök 2.30, Porto Alegre

A november 30-i nyitómeccs után sorrendben a spanyolokkal, a montenegróiakkal, a szenegáliakkal, végül a románokkal találkoznak.