;

tenisz;Roland Garros;Fucsovics Márton;

- Fucsovicshoz orvost kellett hívni ötszettes meccse után a Roland Garroson

Fucsovics Márton orvosi kezelésre szorult, miután vasárnap ötszettes, 3 óra 41 perces csatában kikapott a 17. helyen kiemelt Diego Schwartzmantól a francia nyílt teniszbajnokság férfi versenyének első fordulójában. Vereségével 12 helyet rontva az 50. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján.

A világranglistán 38. helyen álló magyar játékos Párizsban pályafutása során másodszor szerepelt egyből a főtáblán. Az argentin rivális pályafutása során két ATP-tornát nyert, idei győzelem/vereség mutatója pedig 18/13 volt. Első találkozójukon a 15/13-nál tartó Fucsovics 1:2-nél elvesztette az adogatását, és a 18 centivel alacsonyabb, 170 centiméter magas Schwartzman előnyét megőrizve 38 perc alatt hozta a nyitószettet.

A folytatásban az MTK játékosa ismét brékhátrányba került, csakhogy ezután bátran ütve háromszor is elvette az ATP-rangsorban 20. dél-amerikai szerváját, így 80 perc elteltével kiegyenlített. A harmadik felvonásban a 27 éves Fucsovics egy remek fonák nyerővel rögtön brékelt, de az ellenfél azonnal visszazárkózott, majd 3:3-ig két újabb brék következett. A szoros hajrában a nyíregyházi teniszező szettlabdát hárítva harcolta ki a rövidítést, melyben 1-5-ről egyenlített, további két játszmalabdát hárított, de a negyediket Schwartzman már kihasználta.

A negyedik játszmát az argentin brékkel kezdte - miközben szemerkélni kezdett az eső -, de Fucsovics nagy lelkierővel visszajött, sőt, egymás után háromszor is elvette riválisa adogatását. A magyar játékos lendületben maradt, és első szettlabdáját értékesítve ismét egyenlített.

Az utolsó játszmában 1:2-nél a közönség már sorozatban a negyedik bréket láthatta, ekkor már összesen 19-nél (!) tartottak a felek. A hullámvölgyből a 26 éves Schwartzman jött ki először, stabilabban kezdett ütni, miközben a magyar játékos egyre fáradtabbnak tűnt. Az argentin végül 5:2-nél kiszerválta a mérkőzést, amely 3 óra 41 percig tartott.

Eredmény, 1. forduló (64 közé jutásért):Diego Schwartzman (argentin, 17.)-Fucsovics Márton 6:3, 3:6, 7:6 (9-7), 2:6, 6:2

A magyar játékos a Facebook-bejegyzése szerint az öltözőben orvosi kezelésre szorult, mert rosszul lett.

"Aki látta a meccsem Diego Schwartzman ellen, talán tudja, mit érzek most" - mondta Fucsovics Márton. - "A meccs után orvosi kezelést kaptam, mert az öltözőbe érve nagyon rosszul lettem. Kiadtam magamból mindent. Szerencsére kicsit jobban vagyok, de hétfőre még visszarendelt a doki. Remélem, a párosok rajtjáig sikerül meggyógyulnom és regenerálódnom. Rengeteg tanulsága van ennek a majd 4 órás csatának, de most még korai lenne ezekről beszélni."

Fucsovics tavaly a második fordulóig jutott a Roland Garroson.  A magyar játékos férfi párosban a svéd Robert Lindstedttel indul.

Vereségével Fucsovics Márton 205 pontot vesztett, 12 helyet rontott, így az 50. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. A legjobb tízben nem történt változás az egy héttel ezelőttihez képest: a világranglista élén továbbra is a szerb Novak Djokovic áll a spanyol Rafael Nadal és a svájci Roger Federer előtt.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):1. ( 1.) Novak Djokovic (szerb) 12 355 pont 2. ( 2.) Rafael Nadal (spanyol) 7945 3. ( 3.) Roger Federer (svájci) 5950 4. ( 4.) Dominic Thiem (osztrák) 4685 5. ( 5.) Alexander Zverev (német) 4360 6. ( 6.) Sztefanosz Cicipasz (görög) 4080 7. ( 7.) Nisikori Kej (japán) 3860 8. ( 8.) Kevin Anderson (dél-afrikai) 3745 9. ( 9.) Juan Martin del Potro (argentin) 3235 10. (10.) John Isner (amerikai) 2895 11. (12.) Karen Hacsanov (orosz) 2800 12. (11.) Fabio Fognini (olasz) 2785 13. (13.) Marin Cilic (horvát) 2710 14. (14.) Danyiil Medvegyev (orosz) 2625 15. (15.) Borna Coric (horvát) 2525 ...50. (38.) Fucsovics Márton 965

A Szegednek nem volt igazán esélye a tetemes hátrány ledolgozására.