;

Mészöly Géza;Újpest-Fradi;labdarúgó NB I;Dibusz Dénes;Simon Krisztián;

- Derbi visszapillantó: nagyobb volt a füstje

A játék színvonala finoman fogalmazva sem verdeste a plafont az Újpest és az FTC 1-1-re végződő futballrangadóján, amely után a házigazda és a vendégcsapat sem lehet elégedetlen.

Villogó szirénák és görögtűz – ilyen fényjátékban volt része azoknak, akik szombat este éppen akkor fordultak volna rá a Mildenberger utca Szusza-stadionhoz vezető szakaszára, amikor a vendégszurkolók menete a végéhez közeledett. A rendőrség által lezárt útszakasz határában percek alatt tömeg gyűlt össze, benne több olyan újpesti érzelmű vagy semleges szurkolóval, akik érdeklődésünkre elmondták: a kezdés előtt másfél órával abban a reményben igyekeznek a stadionhoz, hogy belépőhöz jutnak (mindenkinek jutott jegy, néhány száz darab még maradt is).

A klubszimpátia nélkül érkezők egyébként kivétel nélkül a párharc körítését emelték ki, mint vonzerőt.

A lelátón mindkét tábor kitett magáért a 225. derbin. Az ultrák nem spóroltak a pirotechnikai eszközökkel sem, azon kollégák külön örömére, akik például Lengyelországból vagy Franciaországból csak azért érkeztek, hogy megörökítsék a budapesti rangadó nemzetközi hírű hangulatát. Persze, nem maradtak el az ilyenkor szokásos oda-odaszólogatások sem: a helyi műsorközlő például elmondta, hogy a Ferencváros több új játékost igazolt a télen, mégpedig azzal a nem titkolt szándékkal, hogy megismételje az elmúlt évek nemzetközi sikereit (utalva arra, hogy a Thomas Doll-érában nem sok sót evett meg az FTC az európai kupaporondon).

A pályán Varga Roland 11. percben szerzett találatával hamar előnyre tett szert a Böde Dániellel a kezdőcsapatában rohamozó Ferencváros, amely úgy tűnt, kézben tartja a sok hibával tarkított mérkőzést. A második félidő elején (amikor a két kapu mögötti szekció rövid ideig füstfelhőbe borította a játékteret) Rácz Barnabás kis híján egyenlített, ezen kívül az inkább csak erőlködő Újpest nem jelentett veszélyt a vendégkapura; aligha ilyen folytatásra számított a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöke, Csányi Sándor sem, aki félidőben az M4 Sport kamerája előtt még remek iramú derbiről beszélt.

Ahogy peregtek a percek, a Ferencváros egyre kevésbé akart futballozni, a végén úgy tűnt, hogy a nyolcpontnyi előny mellett a rivális Vidi vereségének tudatában pályára lépő vendégeknek tökéletesen megfelel az egygólos siker is. Taktikájukra ráfáztak: a háromperces hosszabbítás vége előtt az Újpest játékosa, a sokadik súlyos sérülése után visszatérő Simon Krisztián betalált, átírva jó néhány addigra már nyomdakész tudósítást.

Jól van a Szőke Szikla„A nívót tekintve maradt hiányérzetem, de újpestiként örülök, hogy legalább döntetlen lett a derbi vége. Külön öröm, hogy az egyik kedvenc volt játékosom, Simon Krisztián újra pályára lépett és fontos gólt szerzett – mondta el lapunknak a lefújás után az a Mészöly Géza, aki korábban kétszer is volt az Újpest vezetőedzője, például akkor is, amikor 2010 szeptemberében a lilák 6-0-ra verték a zöldeket. – Köszönöm szépen, a papa jól van, voltam nála szombat délután is, de a derbire még nem tudtam kicsalni. Remélem a válogatott márciusi, horvátok elleni meccsén esetleg már ott lehet velem a lelátón – tette hozzá édesapja, Mészöly Kálmán állapotára vonatkozó kérdésünkre válaszolva.

„A Ferencváros veszélyesebb volt a kapura, ám ismét megmutatkozott: minden mérkőzés 90 percig, illetve a hosszabbítás végéig tart – summázta mosolyogva a lapunk kérdéseire is válaszoló Simon Krisztián, aki a tavaszi idényben azt követően futballozhat újra, hogy tavaly márciusban két és fél éven belül harmadszor szakadt el a keresztszalagja. – Voltak nehéz napjaim a rehabilitáció időszakában, közben rengetegszer gondoltam arra, hogy már csak az ilyen pillanatokért is megéri visszatérni. Egy Fradi elleni gól mindig nagy dolog és fantasztikus érzés, ezért megérte szenvedni.”

A pályát csalódottan elhagyó vendégjátékosok noha a rangadón látottak alapján „eldobtak” két pontot, így is kilenccel vezetnek a címvédő Vidi előtt.

„Ha a szezonrajt előtt azt mondják nekünk, hogy a tavaszi első két forduló után újabb 4 ponttal tudjuk növelni az előnyünket a Vidivel szemben, azt mindenki elfogadta volna, ám most kicsit keserédes a dolog, hiszen a szombati mérkőzésen hatalmas esélyünk volt arra, hogy jobban elhúzzunk. Tanulnunk kell ebből – mondta a Népszavának az FTC kapuját védő Dibusz Dénes. – Egyértelműen le kellett volna hozni ezt a mérkőzést. Védekezésben jól megoldottuk a dolgokat, támadásban viszont nem volt az igazi a játékunk, keveset birtokoltuk a labdát. Magunknak köszönhetjük, hogy nem sikerült begyűjtenünk a három pontot.”

A 20. forduló eredményeiBudapest Honvéd–Puskás Akadémia 2-1 Bp., Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1780 néző. Jv.: Vad II. Gólszerzők: Holender (9., 17.), illetve Radó (73.) Kiállítva: Latifi (81.), Heris (94.) – mindkettő Puskás A. Paks–Haladás 1-1 Paks, Városi Stadion, 1000 néző. Jv.: Solymosi Gólszerzők: Simon A. (30.), illetve Bamgboye (81.) Mezőkövesd–MTK Budapest 2-3 Mezőkövesd, Városi Stadion, 1380 néző: Jv: Berke Gólszerzők: Drazic (28.), Vajda (47.), illetve Katona (32.), Kanta (65.), Vass P. (78.) MOL Vidi–DVTK 1-2 Székesfehérvár, MOL Aréna Sóstó, 2540 néző. Jv.: Pintér Cs. Gólszerző: M. Scepovic (3.), illetve Mihajlovic (28.), Karan (33.) Kisvárda–Debrecen 3-0 Kisvárda, Várkerti Sporttelep, 1542 néző. Jv.: Kassai Gólszerzők: Cukalasz (42.), Lukjancsuk (45.), Horváth Z. (56.) Újpest–FTC 1-1 Bp., Szusza Ferenc Stadion, 8719 néző. Jv.: Farkas Á. Gólszerzők: Simon K. (93.), illetve Varga (11.) Az állás 1. FTC 20 13 4 3 38:16 43 2. MOL Vidi 20 10 4 6 31:21 34 3. Honvéd 20 9 5 6 23:17 32 4. Debrecen 20 8 7 5 25:22 31 5. MTK Budapest 20 9 3 8 31:29 30 6. Újpest 20 7 9 4 22:15 30 7. Paks 20 6 8 6 25:27 26 8. Mezőkövesd 20 6 7 7 28:27 25 9. Puskás Akadémia 20 7 3 10 25:26 24 10. Kisvárda 20 6 4 10 20:35 22 11. DVTK 20 5 6 9 21:31 21 12. Haladás 20 2 4 14 14:37 10

A szerb Crvena Zvezda vízilabdázóira támadtak horvát huligánok a közép-dalmáciai Split városában, a játékosok könnyebb sérüléseket szenvedtek - írta a Jutarnji List című horvát napilap vasárnap. A történteket a horvát kormány is elítélte. Az egyik játékos a tengerbe ugrott a támadók elől.