;

Budaörs;Magyar Kupa;Diósgyőr;

- Magyar Kupa – A Budaörs búcsúztatta az élvonalbeli Diósgyőrt

A Ferencváros és a Honvéd négy, a Haladás pedig két góllal győzte le harmadosztályú ellenfelét.

A másodosztályú Budaörs 5-3-ra legyőzte az élvonalbeli Diósgyőrt a labdarúgó Magyar Kupa 8. fordulójában Tatabányán, így bejutott a nyolcaddöntőbe.

A Ferencváros gól nélküli első félidőt követően az 50. percben emberelőnyhöz és büntetőhöz jutott. A tizenegyest Kjartan Finnbogason értékesítette, a folytatásban pedig az NB I listavezetője magabiztossá tudta tenni a különbséget a harmadosztályú Sényővel szemben.

Az első osztályú klubok közül a Honvéd is négy, míg a Haladás két góllal bizonyult jobbnak ugyancsak harmadosztályú ellenfelénél.

A nyolcaddöntő párosításának sorsolást 22 óra 50 perctől rendezik. A legjobb tizenhat között már nincs kiemelés, így azonos osztályban szereplő együtteseket is összesorsolhatnak. A továbbjutás pedig már nem egy, hanem oda-vissza vágós rendszerben két mérkőzésen dől el, a hivatalos játéknapok február 20. és 27.

Eredmények:Magyar Kupa, 8. forduló (az élvonalbeli csapatok mérkőzései): Budaörs (NB II)–Diósgyőri VTK 5-3 (4-0) Sényő-Carnifex FC (NB III)–Ferencvárosi TC 0-4 (0-0) Termálfürdő Tiszaújváros (NB III)–Budapest Honvéd 0-4 (0-0) Iváncsa KSE (NB III)–Szombathelyi Haladás 2-4 (0-3) később: FC Ajka (NB III)–MTK Budapest 15.00 Budafoki MTE (NB II)–MOL Vidi FC 15.00 BFC Siófok (NB II)–Paksi FC 15.00 Kaposvári Rákóczi FC (NB II)–Újpest FC 18.00 kedden játszották: Vasas FC (NB II)–Debreceni VSC 1-2 (0-1) Szentlőrinc SE (NB III)–Kisvárda Master Good 1-4 (0-0, 1-1, 1-2) III. Kerületi TVE (NB III)–Mezőkövesd Zsóry FC 0-6 (0-1) Pénzügyőr SE (NB III)–Puskás Akadémia FC 0-6 (0-1)

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) különböző trükkökkel akadályozta meg, hogy a világbajnokság előtt kiderüljön, több orosz játékos is doppingolt.