;

NB I;

Illusztráció

- Döntetlent játszott a Honvéd és az MTK, folytatódik a Haladás rossz sorozata

Diósgyőrben nyert az Újpest, a hosszabbításban szerezte meg a győztes gólt a Debrecen. Elvette a Ferencváros veretlenségét a Puskás Akadémia.

Az Újpest a grúz Giorgi Beridze duplájával fordított és nyert a Diósgyőr otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 11. fordulójában. A hazaiak immár hat meccs óta nyeretlenek, a fővárosiaknak pedig ez volt a szezonbeli első idegenbeli sikerük.

Az MTI összefoglalója szerint a vendégek kezdték aktívabban a mérkőzést, többnyire a Diósgyőr térfelén folyt a játék, a hazaiak jobbára veszélytelen ellentámadásokkal próbálkoztak. Juhar hajrában lőtt kapufáját leszámítva nagy helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki.

A szünet után nem sokkal, egy remekül kijátszott támadás végén vezetéshez jutott a DVTK, amely a folytatásban is inkább kontrákkal próbálkozott, de ezek nem sikerültek. A labdát továbbra is többet birtokló Újpest játékából ugyan hiányzott az átütőerő, egy védelmi hibát kihasználva azonban sikerült egyenlítenie. A hajrában mindkét csapat igyekezett megszerezni a győztes gólt, és ez végül – egy újabb nagy védelmi hibát követően – a vendégeknek jött össze.

Eredmény:Diósgyőri VTK–Újpest FC 1-2 (0-0) Miskolc, 3940 néző, v.: Bognár gólszerzők: Márkvárt (58.), illetve Beridze (75., 89.) sárga lap: Brkovic (45.), Tóth B. (75.), Sesztakov (93.), illetve Bojovic (52.), Ristevski (65.) Diósgyőr: Antal - Sesztakov, Brkovic, Karan, Tamás M. (Hasani, 92.) - Márkvárt, Tóth B., Tajti (Mazalovic, 72.), Juhar - Mihajlovic (Vernes, 62.), Bacsa Újpest: Pajovic - Balázs B., Ristevski, Bojovic, Burekovic - Sankovic, Onovo - Nwobodo, Zsótér (Lukács, 66.), Beridze (Mohl, 92.) - Novothny (Pauljevic, 85.)

Megint kikapott a Haladás

A címvédő MOL Vidi FC 2-0-ra nyert a sereghajtó Szombathelyi Haladás otthonában. A szombathelyiek a szeptember végén kinevezett Horváth Ferenc irányításával továbbra sem szereztek pontot, ez volt a harmadik vereségük.

A kezdés előtt Tóth Miklós, a Haladás ügyvezető igazgatója és Vörös Csaba technikai vezető köszöntötte Halmosi Pétert, aki a legutóbbi fordulóban a 300. élvonalbeli mérkőzésén lépett pályára. A 35-szörös válogatott szélső ugyanakkor ezen a találkozón nem jutott szóhoz.

A fehérváriak irányították az összecsapást, mégis a Haladás járt közelebb a vezetéshez, de az első félidő végén és a második elején is kimaradt egy hazai ziccer. Nem sokkal később előnybe kerültek a vendégek, Marko Scepovic góljában a nagyot hibázó Király Gábor is benne volt. Mindössze nyolc perccel később eldöntötte az összecsapást a Vidi, Pátkai Máté gyönyörűen tekert a jobb felső sarokba. A hátralévő bő húsz percben nem történt érdemi esemény, a Haladás jelenlegi formájában nem jelenthetett komoly veszélyt a címvédőre a hajrában.

Eredmény:Szombathelyi Haladás–MOL Vidi FC 0-2 (0-0) Szombathely, 3317 néző, v.: Berke gólszerzők: M. Scepovic (61.), Pátkai (69.) sárga lap: Tamás L. (84.), illetve Pátkai (42.), Vinícius (86.) Szombathelyi Haladás: Király - Habovda, Benes, Tamás L., Bosnjak - Rácz B., Jancsó (Dausvili, 59.), Jagodics M., Németh Má. (Ofosu, 64.) - Bamgboye (Gaál B., 71.), Priskin MOL Vidi FC: Kovácsik - Fiola, Juhász (B. Nikolov, 78.), Vinícius, Tamás K. (Stopira, 71.) - Nego, Hadzic, Pátkai - Kovács I. - Hodzic, M. Scepovic (Huszti, 74.)

Hajrában mentett pontot a Honvéd ellen az MTK

Az MTK 1-1-es döntetlent játszott a vendég Budapest Honvéd együttesével. A kispestieknek három helyzete is volt az első tíz percben, majd az MTK is próbálkozott néhány távoli lövéssel. Mindkét kapu előtt adódtak veszélyes szituációk. A félidő közepétől viszont döntően a mezőnyben küzdöttek egymással a csapatok. A 36. percben Batik fejesgóljával megszerezte a vezetést a vendégcsapat. A hátvéd Heffler szöglete után volt közelről eredményes.

FOTÓ: MTI / Illyés Tibor

A második félidőben az MTK helyzeteket csak elvétve tudott kialakítani. A hajrában Holender eldönthette volna a három pont sorsát, Kicsak azonban nagy bravúrral védett a lövése után. A kimaradt helyzet szinte azonnal megbosszulta magát, a 86. percben, egy nagy védelmi hiba után Bognár István egyenlített.

A folytatásban mindkét oldalon akadtak kisebb lehetőségek, de újabb gól már nem esett, így döntetlen született az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Eredmény:MTK Budapest-Budapest Honvéd 1-1 (0-1) Új Hidegkuti Nándor Stadion, 3314 néző, v.: Pintér gólszerzők: Bognár I. (84.), illetve Batik (36.) sárga lap: Kanta (9.), Pintér (53.), Torghelle (72.), illetve Batik (45.), Nagy G. (53.) MTK: Kicsak - Baki (Lencse, 68.), Balogh B., Pintér, Szelin (Katona, a szünetben) - Vass Á. - Gera, Kanta (Farkas II B., 58.), Bognár I., Schäfer - Torghelle Budapest Honvéd: Gróf - Batik, Kamber, Baráth - Heffler, Hidi, Nagy G. (Holdampf, 73.), Banó-Szabó (Pilík, 61.), Kukoc (Tischler, 79.) - Holender, Danilo

Kisvárdán nyert a Mezőkövesd

A Mezőkövesd hátrányból fordítva 2-1-re győzött az újonc Kisvárda vendégeként. A vendégek – három döntetlen és egy kudarc után – ebben az idényben először gyűjtötték be a három pontot idegenben, egyúttal három forduló óta veretlenek, a Kisvárda viszont sorozatban harmadszor maradt alul.

A Mezőkövesd támadt többet az első percekben, szűk negyedóra elteltével mégis az újonc Kisvárda szerzett vezetést egy szöglet után. A bekapott gól után a vendégek még inkább fokozták a nyomást, de hiába adódtak egyre nagyobb lehetőségek előttük, a befejezések pontatlanok voltak, így a hazaiak vonulhattak előnnyel az öltözőbe.

A folytatásban is a Mezőkövesd volt aktívabb, és Molnár előbb egy kiugratást váltott gólra, majd Protic hatalmas hibáját kihasználva ismét betalált. Mivel a hátralévő időben a vendégek stabilan védekeztek, Felipe sorozatos bravúrjai ellenére pont nélkül maradtak a hazaiak.

Eredmény:Kisvárda Master Good Mezőkövesd Zsóry FC 1-2 (1-0) Kisvárda, 1910 néző, v.: Iványi gólszerzők: Vári (13.), illetve Molnár G. (66., 79.) sárga lap: Anderson Pico (16.), Lucas (42.), illetve Mevongou (56.), Farkas (73.) Kisvárda Master Good: Felipe - Melnyik, Ene, Vári, Anderson Pico - Izing, Lucas, Protic - Karaszjuk, Horváth Z., Ilic Mezőkövesd Zsóry FC: Dombó - Farkas D., Pillár, Szalai A., Vadnai - Szeles, Mevongou - Cseri (Meszhi, 86.), Molnár G. (Silye, 87.), Vajda S. - Drazic (Koszta, 63.)

Hosszabbításban győzött a Loki

A házigazda Debrecen a hosszabbításban, szögletből szerzett góllal 2-1-re győzött hazai pályán a Paksi FC ellen.

Helyzetek nélküli első félidőt láthatott a Nagyerdei Stadion közönsége. A debreceniek támadójátéka akadozott, a vendégek pedig egyáltalán nem voltak veszélyesek a hazaiak kapujára. A félidő közepén egy szögletet követően szerzett vezetést a DVSC.

Az elsőnél mozgalmasabb volt a második félidő. A Paks többet támadott, a csereként beállt Simon góljával egyenlítettek. Amikor már úgy tűnt, marad a döntetlen, Bódi a 93. percben szögletből a bal felső sarokba csavarta a labdát, így a Debrecen otthont tartotta a három pontot.

Eredmény:Debreceni VSC Paksi FC 2-1 (1-0) Debrecen, 2719 néző, v: Karakó gólszerzők: Pávkovics (23.), Bódi (93.), illetve Simon A. (75.) sárga lap: Ferenczi (40.), Varga K. (56.), illetve Kulcsár D. (17.), Haraszti (38.), Lenzsér (67.), Gévay (72.) DVSC: Nagy S. - Kusnyír, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi - Varga K. (Jovanovic, 61.), Haris, Tőzsér, Bódi - Szécsi (Avdijaj, 87.), Könyves (Takács, a szünetben) Paksi FC: Nagy G. - Kulcsár D., Fejes (Lenzsér, 45.), Gévay, Báló - Papp - Haraszti (Bartha, 68.), Egerszegi, Bertus, Remili - Hanh (Simon A., 72.)

Elvette a Ferencváros veretlenségét a Puskás Akadémia

A Puskás Akadémia – Hegedűs János hatvanméteres szabadrúgásgóljával – 1-0-ra legyőzte a listavezető, eddig veretlen Ferencvárost. Az FTC legutóbb március 3-án a Diósgyőr vendégeként kapott ki a bajnokságban.

A listavezető fővárosi gárda kezdte lendületesebben a találkozót, ám az első negyedórában a Puskás előbb Benedikt Mioc ziccerénél, majd Bacsana Arabuli kapufán csattanó lövésénél közelebb állt a gólhoz. A Ferencváros a 19. percben Böde Dániel keresztlécre fejelt labdájánál járt közel a vezetés megszerzéséhez. Egy perc múlva a hazaiak kerültek előnybe: a középhátvéd Hegedűs János a kezdőkörből, de még a saját térfeléről végzett el egy szabadrúgást, amelyet egyből kapura rúgott, és a labda a kapujából kimozdult Dibusz Dénes felett a hálóba vágódott.

A kapott gól után a vendégcsapatnak a 34. percben Balogh Balázs közeli lövésénél kapusa védésére volt szükség, hogy ne kerüljön kétgólos hátrányba.

A fordulást követően is a Ferencváros támadott többet, a 64. percben Böde másodszor is a keresztlécre fejelt. A Puskás masszív védekezésből igyekezett kontratámadásokat vezetni. A vendégek küzdöttek az egyenlítésért, de vagy rosszul céloztak, vagy Branislav Danilovic védett. Ezzel az FTC elveszítette veretlenségét, míg a felcsútiak történetük során másodszor győzték le a fővárosi zöld-fehéreket.

Eredmény:Puskás Akadémia FC   Ferencvárosi TC 1-0 Felcsút, 3838 néző, v.: Solymosi gólszerző: Hegedűs J. (20.) PAFC: Danilovic - Osváth, Szolnoki, Hegedűs J., Poór, Balogh B. - Varga J., Mioc, Urblík (Zsidai, 94.) - Radó (Vlasko, 73.), Arabuli (Heris, 89.) FTC: Dibusz - Lovrencsics G., Blazic, Leandro, Koch - Sigér, Spirovski (Rodriguez, 74.) - Varga R., Bőle (Finnbogason, a szünetben), Petrjak - Böde

A Telekom Veszprém a tatabányai fiaskót követően nem veszíthet a Mol-Pick Szeged ellen, ha vissza akar ülni korábbi trónjára a bajnokságban.