;

Fucsovics Márton;Stan Wawrinka;

Illusztráció: Facebook/Fucsovics Márton

- Fucsovicsnak négy meccslabdája is volt, de Wawrinka "kicsikarta" a győzelmet

Fucsovics Márton óriási küzdelemben, 1:6, 7:6, 7:6-ra kikapott a Stan Wawrinkától a torontói kemény pályás férfi tenisztorna, a Rogers Cup második fordulójában.

A világranglista 51. helyén álló magyar játékos nagyszerűen kezdett a szabadkártyával induló svájci ellen, szűk fél óra alatt „leütötte” ellenfelét a pályáról, 6:1-gyel behúzta az első játszmát - írta a Nemzeti Sport. Fucsovics Márton stábja a versenyző Facebook-oldalán erről így számolt be:

"Májusban, Genfben egy 6:0-s szettet is kapott Marcitól Stan – most „csak” egy 6:1-est. A ragyogóan játszó nyíregyházi 3:0-ra meglépett. 4:1-nél megduplázta brékelőnyét, ami után kiszerválta a játszmát."

A folytatásban Wawrinka magához tért, egy-egy brék után rövidítés döntött a szett kimeneteléről, ebben a svájci koncentrált jobban, 7–2-vel simán hozta a második felvonást.

A döntő játszmában Fucsovics nagyszerűen kezdett, semmire hozta a saját adogatását, majd elvette Wawrinkáét, aki 3–1-nél tudott visszabrékelni. Ezúttal is rövidítés döntött, és bár Fucsvicsnak összesen négy meccslabdája volt, ezeket nem tudta kihasználni, ellenben Wawrinkával, aki már a másodikat beütötte, és ezzel továbbjutott a legjobb 16 közé.

"A szédítő harmadik játszma, amely során Marci lépett meg 3:0-ra, hogy aztán ekkor is 3:3-ra alakuljon az állás. Hatalmas meccs kerekedett belőle, onnantól mindenki hozta a szerváját, jöhetett a meccset eldöntő rövidítés. Abban Wawrinka 5–3-ra vezetett, ám a magyar pazar játékkal fordított, és 6–5-nél meccslabdához jutott, ráadásul adogatóként. Aztán 7–6-nál és 9–8-nál fogadóként is, miközben 7–8-nál neki kellett hárítania. 10–9-nél újra Marci szervált a meccsért, de nemcsak az a pont, hanem a következő is elúszott, Stan pedig a második esélyét már megragadta. Fucsovics Marcinak tehát összességében négy mérkőzéslabdája volt ahhoz, hogy pályafutása során másodszor is legyőzze a háromszoros Grand Slam-bajnokot. Olyan meccsen, amelyen dupla annyi bréklabdája és brékje (8/4, illetve 4/2), több megnyert gémje (18–13, a tie breakekkel együtt is 18–15) és több megnyert pontja (112–107) volt, mint ellenfelének. Wawrinka azonban valahogy csak kicsikarta a győzelmet…"olvasható a teniszező közösségi oldalán.

Eredmény:

Rogers Cup, ATP-1000-es verseny, Toronto (5 315 025 dollár, kemény pálya)

Férfi egyes

2. forduló: Stan Wawrinka (svájci)–Fucsovics Márton (magyar) 1:6, 7:6 (7–2), 7:6 (12–10)

A svájci teniszező ellenfele a nyolcaddöntőben az első helyen kiemelt Rafael Nadal lesz.

Cseh és Milák 100 méter pillangón, Burián 200 méter háton döntős, a 4x100 méteres vegyes gyorsváltóban pedig hatodikak lettek a magyarok.