;

Federer;

FOTÓK: WILLIAM WEST / AFP

- Fucsovics nem bírt Federerrel

Fucsovics Márton 6:4, 7:6 (7-3), 6:2-re kikapott a 19-szeres Grand Slam-bajnok Roger Federertől hétfőn az ausztrál nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében.

A világranglistán 80. magyar játékos remekül tartotta magát a 36 éves címvédő ellen, aki 5:4-nél az első játszmalabdáját értékesítve szettelőnybe került. A stabil alapvonaljátékot bemutató Fucsovics a folytatásban is hárított bréklabdákat, a rövidítésben viszont 3-3 után már nem tudott labdamenetet nyerni. A harmadik felvonásban a volt világelső kétszer is brékelte elfáradó ellenfelét, és 2 óra 3 perc alatt nyert.

A pályán adott nyilatkozatában Federer - akire a negyeddöntőben a cseh Tomas Berdych vár - méltatta Fucsovics teljesítményét:

"Jól és tisztán játszott, igazából csak két szett és brékelőny után dőlt el a meccs. Ilyen hátrányban már nehéz mentálisan összeszednie magát egy játékosnak, ezzel együtt gratulálok és sok sikert kívánok neki."

"Szerintem nagyon jó mérkőzést játszottunk, bár Federer ellen nem lehet a legjobb teniszedet nyújtani. Küzdöttem, nincs szégyellnivalóm" - nyilatkozta Facebook-oldalán Fucsovics. Kiemelte: sokáig egyenrangú ellenfélnek érezte magát, és "nagyon sokat tanult" a mérkőzésből. A legközelebbi találkozójukon pedig már ő szeretné győztesen elhagyni a pályát. "Úgy hiszem, hogy ez csak idő kérdése" - mondta a magyar teniszező.

"Nagyszerű másfél hét volt, sok szép emléket viszek magammal" - tette hozzá Fucsovics, aki legközelebb Belgiumban, a Davis Kupa-csapatban, azt követően pedig a budapesti challenger-tornán szeretne bizonyítani.

A 25 éves Fucsovics új karriercsúccsal várhatóan a 62-63. helyre jön fel a világranglistán. A nyíregyházi teniszező Baranyi Szabolcs 1973-as menetelése óta az első nyolcaddöntős magyar férfi volt Melbourne-ben és az első magyar 2004, Kapros Anikó óta, aki az Australian Openen a nyolcaddöntőbe került.

Babos párosban a nyolc között

Folytatta menetelését Babos Tímea és Kristina Mladenovic. A magyar-francia duó két játszmában, 7:5, 6:2-re nyert a Viktorija Golubic, Nyina Sztojanovics svájci, szerb kettős ellen.

Babosék ellenfele a legjobb nyolc között az első kiemelt, Andrea Hlavácková, Csan Latisha (cseh, tajvani) kettős lesz.