;

kézilabda;FTC-Rail Cargo Hungaria;Győri Audi ETO KC;Női kézilabda BL;

Nerea Pena (zöldben) és az FTC eleinte hátrányból fordított Fotó: MTI/Czagány Balázs

- Női kézilabda BL - Menetelő magyarok

Az FTC-Rail Cargo Hungaria és a Győri Audi ETO KC is megnyerte második csoportmérkőzését a női kézilabda Bajnokok Ligájában.

Kemény ellenfél várt a ferencvárosiakra, akik szombaton Dabason a BL-sorozat 2015-ös ezüstérmesét, a Larvikot fogadták. Bár a norvég együttes kerete azóta jelentősen átalakult (a csapattagok átlagéletkora az előző szezonban harminc év volt, idén huszonkettő), nem lehetett egyértelműen kijelenteni, hogy elvárható Elek Gábor csapatától a győzelem, még akkor sem, ha a Pest megyei sportcsarnokban a fővárosiak a közönség támogatásával rendszeresen kihozzák magukból a maximumot.

A 3. percben még a vendégek vezettek 3-1-re, de hat perc elteltével 4-4 volt az állás és a folytatásban mindig a Larvik futott az eredmény után. A nagy rohanás jellemző volt a találkozóra, a fegyelmezett, zárt védekezés kevésbé. A gólpárbajt a ferencvárosiak nyerték, köszönhetően a nyáron igazolt és tíz góljával a mezőny legjobbjának bizonyuló holland válogatott Laura van der Heijdennek.

„Támadásban nagyon jó teljesítményt nyújtottunk, védekezésben viszont egyáltalán nem, ezen a téren javulnunk kell jövő hétre, a Thüringer HC elleni idegenbeli meccsre” – mondta a találkozó után Elek Gábor, a ferencvárosiak trénere.

A címvédő győriek tegnap egyértelmű esélyesként léptek pályára a főtáblára szabad kártyásként felkerülő francia Bretagne vendégeként, bár a találkozó előtt a hazaiak is azt hangsúlyozták, hogy a két pont megszerzése a céljuk, és hisznek is benne, hogy ez sikerül. Ambros Martin, a magyar bajnok spanyol edzője a sok sérült miatt nem számított könnyű találkozóra. A rajtot a győriek kapták el jobban, tíz perc elteltével már 6-2-re vezettek, a vendéglátók időt kértek és ez szárnyakat adott nekik, fordítottak, 7-6-ra vezettek. Ekkor még nem lehetett tudni, hogy többet nem lesz náluk az előny, pedig így történt: a következő tíz percben hat gólt szerzett a Győr, és egyet sem kapott, öt perccel az első játékrész vége előtt megnyugtató volt tehát a fór (7-12). A folytatásban is hullámzott a csapatok teljesítménye, a 37. percben egyenlített a Bretagne (14-14), hat perccel a vége előtt öt góllal ment a Győr (20-25). A hajrá mégis izgalmas lett, egy perccel a vége előtt 25-23-as magyar vezetésnél Bódi Bernadettet kiállították a játékvezetők, ám Görbicz Anita révén sikerült növelni az előnyt, 26-23 lett a vége.

"Nehéz meccset játszottunk ma - mondta a győri klub honlapján Martin. - Gratulálok az ellenfélnek, de ilyen meccsre számítottunk. Kemény, de jó tapasztalat volt ez a mai összecsapás, mert úgy tudtunk nyerni, hogy nem a legjobb játékunkat nyújtottuk. A csapat a kulcsmomentumokban higgadt maradt, ezáltal sikerült nyernünk. A csoport nagyon nehéz, mindig mindenhol a legjobbat kell nyújtanunk."