Bundesliga;Bajnokok Ligája;Hoffenheim;Leipzig;

- Gulácsiék biztosították helyüket a BL-ben

Döntetlent játszott az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapuban a Schalke 04 elleni idegenbeli mérkőzésen a német labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában.

Eldőlt, hogy a gelsenkircheni 1-1 után az újonc lipcseiek első élvonalbeli szezonjukban kiharcolták a részvételt a Bajnokok Ligájában, már csak az a kérdés, hogy a selejtezőben kell kezdeniük (ha negyedikek lesznek, akkor vár rájuk egy kvalifikációs párharc) vagy a csoportkörben szerepelhetnek.

Nehezen nyert a Hertha BSC 1-0-ra a Wolfsburg ellen. A lefújás után Dárdai Pál, a fővárosiak vezetőedzője is elismerte, hogy együttese megszenvedett a sikerért.

„Nehezen lendültünk játékba, szó szerint beküzdötték magukat a fiúk a meccsbe, annak örülök, hogy végre megint szereztünk gólt kontratámadásból – mondta a magyar szakember. - Az első félidő a vendégeké volt, a második a miénk, értékes győzelmet arattunk.”

„Fantasztikus 20 percünk volt, óriási helyzetekkel, gólokkal kellett volna vezetnünk – hangsúlyozta Andries Jonker, a wolfsburgiak trénere. - A folytatásban kiegyenlített volt a küzdelem, nagyon csalódottak vagyunk. Megtörtént, ami a futballban gyakran előfordul, ha nem sikerül kihasználni a helyzeteket, akkor nyer az ellenfél.”

A 92. percben egyenlített a Hoffenheim Kölnben, ezt a találatot Szalai Ádám már a kispadról látta, a magyar válogatott támadó kezdőként lépett pályára, ám bő egy óra elteltével lecserélték.

Bundesliga, 30. forduló: Köln-Hoffenheim 1-1, Bayern München-Mainz 2-2, Hertha BSC-Wolfsburg 1-0, Hamburg-Darmstadt 1-2, Ingolstadt-Bremen 2-4, Frankfurt-Augsburg 3-1, Mönchengladbach-Dortmund 2-3, Freiburg-Leverkusen 2-1, Schalke 04-Leipzig 1-1.

Az élcsoport: 1. Bayern München 70 pont, 2. Leipzig 62, 3. Dortmund 56.

A kilencvenkettedik percig elhalasztott mérkőzése volt a Mezőkövesdnek, mert a ráadásban szerzett szépítő gólig a házigazdák nemhogy magukat, de még a kedve szerint 3-1-re nyerő Újpestet sem mozgatták meg. A borsodi drukkereket sem bolygatta fel a helyi csapat: a találkozót 1507 szurkoló látta a helyszínen. A mind nagyobb ívben került labdarúgó NB I huszonnyolcadik fordulójának összesen 13 199 nézője volt...