;

NB I;Honvéd;

A kispesti Ivan Lovric  és Myke Ramos Bouard, az MTK játékosa a budapesti Hidegkuti Nándor Stadionban 2017. február 18-án. MTI F

- Torghelle Sándor kiállítása után nyert a Honvéd

A második félidőben szerzett góloknak köszönhetően vendégként 2-1-re nyert a Budapest Honvéd az MTK Budapest ellenében a labdarúgó OTP Bank Liga 20., egyben első idei játéknapjának szombati mérkőzésén az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. A csapatok egy-egy gólt büntetőből szereztek, a hazaiak 10 emberrel fejezték be a meccset Torghelle Sándor kiállítása miatt.

Még a tavasz első napsugarai is megtisztelték szombat délután az Új Hidegkuti Nándor Stadionban összegyűlteket, amikor – három másik találkozóval egy időben – a folytatást a 11., azaz kieső helyről váró MTK és a második Honvéd összecsapása elkezdődött. Ennek ellenére persze az időjárás még jócskán megfelelt a februárban megszokottnak, ám lelkes szurkolókból, érdeklődőkből a kora délutáni hűvös ellenére sem volt hiány – a vendégcsapat szurkolói például megtöltötték a számukra kijelölt szektort.

Az új vezetőedző, Tamási Zsolt által dirigált MTK kezdőcsapatába nem fért be a három téli szerzemény egyike sem, sőt: a kispadon is csupán Nikházi Márk és Juri Kolomoec kapott helyet. Leandro Martínez bár felgyógyult a részleges csípőhajlító-szakadásból, egyelőre nem nevezték a keretbe. Kispesti részről ismét bizalmat kapott Marco Rossi vezetőedzőtől az egy héttel korábbi, Ferencváros elleni kupamérkőzés első Fradi-góljánál hibázó Laczkó Zsolt.

Miközben Felcsúton a 7. percben Mihailo Perovic révén vezetést szerzett a Videotonnal mérkőző Újpest (megszerezvén a bajnokság első 2017-es gólját), az MTK-Honvéd inkább „puhatolózással” kezdődött a Hungária körúton. Jó 16 percig egyik csapat sem tudott komoly veszélyt teremteni a kapuk előtt. Ekkor aztán a vendégek gólkirály-jelölt támadója, Eppel Márton eresztett el egy remekül célzott lövést a tizenhatos előteréből: Petkovic-kapus bizony csak nyújtózkodva tudta hárítani a jobb felsőbe tartó labdát.

A továbbiakban is jobbára a mezőnyjáték dominált, a csapatok nem tudtak komoly veszélyt jelentő szituációt teremteni a büntetőterületen belül. Hazai részről a közönségkedvenc Torghelle Sándor erőtlen próbálkozása volt a maximum fél óra után, a játékrész legnagyobb helyzetét pedig Ikenne-King azzal szalasztotta el a 36. percben, hogy csupán centikkel lőtt Petkovic kapuja mellé. Az első felvonás hajrájában a játék jobbára az MTK kapuja előtt zajlott, gólt mégsem láthatott a nagyérdemű.

A második 45 perc némi csúszással kezdődött, valamiért az MTK játékosai néhány perccel később tértek vissza az öltözőből a pályára. Soraikban a Borbély Bálint helyére beálló Kolomoec először mutatta meg magát kék-fehérben az MTK-drukkereknek.

A kezdeti nehézségek után aztán a 49. percben megtört a jég: gólt láthatott a Hidegkuti népe, ez azonban csak a vendégtábort töltötte el boldogsággal. A múlt szombaton a Groupama Arénában is eredményes Davide Lanzafame hálálta meg a piros-fehetékért szorítók szeretetét azt követően, hogy Ikenne-King jobbról érkező beadását öt méterről bepasszolta a kapuba (0-1). Az olasz légiós a 2016/2017-es idényben lejátszott 12. mérkőzésén nyolcadik alkalommal volt eredményes.

Az előny birtokában természetesen megélénkül a Kispest-tábor hangja, a fanatikusok például Marco Rossit is percekig éltették. Éppen az előttük található kapu előtt történtek azonban elhalkították őket a 61. percben, mivel Vogyicska buktatása miatt megítélt büntetőt Torghelle Sándor érvényesítette (1-1).

Az egyenlítést követően az MTK erőssége, Kanta József veszélyeztetett, a kispesti védelem azonban tisztázni tudott. Méterekkel később már Gazdag Dániel, valamint Kanta és Torghelle akadtak össze, utóbbi játékos pedig megütötte Gazdagot… Villant a piros! A házigazdák gólját szerző támadó indulatoktól túlfűtve, a vendégdrukkerek szitkainak kereszttűzében hagyta el a játékteret.

A hirtelen feszült hangulatúvá lett párharc 70. minutumában az ekkor már emberelőnyben futballozó Honvéd csatára, Lanzafame kecsegtető helyzetben lőtt a kapu fölé, s a későbbiekben is inkább a 10 mezőnyjátékossal rohamozó XIX. kerületiek domináltak. Egy következő támadásnál, a 77. percben aztán tizenegyesek tekintetében egalizált, amúgy előnyt szerzett a vendéggárda: a Vadnai Dániel szabálytalansága után sértettként nem hibázó Eppel Márton is feliratkozott a gólszerzők közé.

A 81. percben még tíz emberrel is egalizálhatott volna az MTK, az új szerzemény, Kolomoec azonban pontatlanul célzott. Ezt követően a diadalittas kispestiek dalainak hátterében csordogált a mérkőzés, melyet követően az MTK és a Honvéd továbbra is második – „apró” különbség, hogy a Honvéd elölről, a kékek pedig hátulról.

Jegyzőkönyv
MTK Budapest-Budapest Honvéd 1-2 (0-0)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2500 néző. Játékvezető: Pintér Csaba.
MTK Budapest: Petkovic – Baki, Poór, Vass, Vadnai – Vogyicska, Borbély, Katona, Kanta – Torghelle, Ramos. Vezetőedző: Tamási Zsolt. Cserék: Borbély helyett Kolomoec (a félidőben),
Budapest Honvéd: Gróf – Laczkó, Bobál, Lovric, Ikenne-King – Kamber, Hidi, Gazdag – Koszta, Eppel, Lanzafame. Vezetőedző: Marco Rossi. Cserék: Koszta helyett Zsótér (55.), Bobál Dávid helyett Kabangu Kadima (76.)
Gólszerzők: Torghelle (61., büntetőből), illetve Lanzafame (49.), Eppel (78., büntetőből)
Sárga lap: Poór (36.), Myke Bouard Ramos (86.),illetve Koszta (45.)
Kiállítva: Torghelle (66.)

A Videoton hátrányból fordítva 5-1-re győzött a vendég Újpest ellen szombaton a felcsúti Pancho Arénában a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójában.