Bundesliga;17. forduló;

- Őszi első a Bayern, tapad a Leipzig

A Bayern Münchené lett az őszi bajnoki cím a német labdarúgó-bajnokság félidejét jelentő 17. fordulóban. A bajnoki címvédő Robert Lewandowski 91. percben szerzett góljával (ez volt a lengyel klasszis második találata a mérkőzésen) 2-1-re nyert az újonc Freiburg otthonában, ezzel bebiztosította őszi elsőségét a tabellán.

A bajorok 22. alkalommal lettek őszi bajnokok, korábban ilyen esetben 18-szor a szezon végén is megszerezték az első helyet.

A müncheniek legkitartóbb üldözője általános meglepetésre a feljutó RB Leipzig, amely Gulácsi Péterrel a kapuban folytatta remeklését, és 3-0-ra kiütötte az Eintracht Frankfurtot. A vendégek számára nagyon balszerencsésen indult a mérkőzés, kapusuk, Lukas Hradecky már a második percben piros lapot kapott, mert a tizenhatoson kívül kézzel ért a labdába. A hálóőr egy hosszan előrevágott labdára futott ki a kapujából, de elcsúszott, és csak úgy tudta megakadályozni a lipcsei gólszerzést, hogy kézzel ért a játékszerhez. Huszti Szabolcs Achilles-ínsérülése miatt nem játszott. A Leipzig 17 meccsen szerzett 39 ponttal és plusz 19-es gólkülönbséggel a Bundesliga történetének legjobb feljutó csapata. A korábbi rekordot ebben a kategóriában az 1. FC Kaiserslautern tartotta, amely ugyanennyi játéknap után szintén 39 pontot gyűjtött, de a gólkülönbsége plusz 16 volt. A lauterniek a szezon végén bajnokok lettek.

Egyedüliként a mezőnyből továbbra is veretlen a Hoffenheim, amely ezúttal az Augsburg otthonában győzött 2-0-ra. A vendégeknél Szalai Ádám a kispadról nézte végig a találkozót.

A Hertha BSC Dárdai Pál vezetőedzővel a kispadon 3-1-es vereséget szenvedett a Leverkusen otthonában.

Bundesliga, 17 forduló: Freiburg-Bayern München 1-2, Schalke 04-Ingolstadt 1-0, Wolfsburg-Hamburg 1-0, Augsburg-Hoffenheim 0-2, Bremen-Dortmund 1-2, Darmstadt-Mönchengladbach 0-0, Leverkusen-Hertha BSC 3-1.

Az élcsoport: 1. Bayern München 42 pont, 2. Leipzig 39, 3. Hoffenheim 31.

Asterix újabb kalandjaival jelenik meg képregény októberben a sorozat rajzolójának, Albert Uderzo grafikus 90. születésnapja és a gall harcos kalandjainak első szövegírója, René Goscinny halálának 40. évfordulója alkalmából.