páros;ausztrál nyílt teniszbajnokság;Babos Tímea;Anasztaszija Pavljucsenkova;

Pavljucsenkova és Babos
FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/JULIAN FINNEY

- Babosék új ellenfél ellen kezdtek párosban

Serena és Venus Williams visszalépett az ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyétől, így Babos Tímea és Anasztaszija Pavljucsenkova egy másik duó ellen kezdte meg szereplését.

A múlt héten Sydneyben tornagyőztes magyar-orosz kettős eredetileg a 15. helyen kiemelt, 14-szeres Grand Slam-győztes Williams nővérek ellen lépett volna pályára. Nem sokkal a kezdés előtt azonban kiderült, hogy az amerikai testvérpár visszalépett az ausztráliai Grand Slam-tornától, pedig a szerdai program elején Venus Williams még nyert egyesben a svájci Stefanie Vögele ellen 6:3, 6:2-re.

Babos és Pavljucsenkova így magyar idő szerint csütörtök hajnalban a Sorana Cirstea-Carina Witthöft román-német kettős ellen mutatkozott be.

Két verség után második győzelmét aratta a magyar férfi kézilabda-válogatott a franciaországi világbajnokságon. Xavier Sabaté együttese tegnap a pont nélkül álló Szaúd-Arábia nemzeti csapatát győzte le 37-24-re, holnap pedig Fehéroroszország ellen zárja a csoportkört.