Bundesliga;15. forduló;

- Nem adott esélyt a Leipzig

Magabiztosan győzött 2-0-ra az RB Leipzig a Hertha BSC ellen a német labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában. A lipcseiek fölényét jól mutatja, hogy magyar válogatott kapusuknak, Gulácsi Péternek egyetlen lövést sem kellett hárítani a kilencven perc során.

„Büszke vagyok a játékosaimra, a múlt heti váratlan vereségünk után azt kértem tőlük, ezúttal mutassák meg, van bennük tartás, és ennek maximálisan eleget tettek, dicséret jár az egész csapatnak" - hangsúlyozta Ralph Hasenhüttl, a hazaiak szakvezetője.

Nem vitatta a hazai siker jogosságát Dárdai Pál, a berliniek vezetőedzője sem. „Megérdemelten nyert a Leipzig, mert nem voltunk elég agresszívek, ezen a mérkőzésen esélyünk sem volt a pontszerzésre, nem tudunk mást tenni, mint gyorsan regenerálódni és a következő találkozóra koncentrálni” – mondta a szakember.

A Bundesliga hétközi fordulóval folytatódik, a berliniek szerdán a Kleinheisler Lászlót is foglalkoztató Darmstadtot fogadják, amely tegnap hazai pályán 1-0-ra kikapott a Bayern Münchentől. A bajorok találatát a brazil Douglas Costa szerezte szabadrúgásból. Kleinheisle nem lépett pályára a darmstadti csapatan, a kispadról nézte végig a találkozót.

Először nyert ebben a szezonban otthon a Wolfsburg, az áldozat a Huszti Szabolcsot az első félidőben szerepeltető Eintracht Frankfurt volt. A vendégek a második félidőben nem kaptak meg egy nyilvánvaló büntetőt, de edzőjük szerint nem ez volt a vereség oka.

„Ellenfelünk úgy játszott, mint aki az életéért küzd, mi pedig megkönnyítettük a dolgát azzal, hogy nem úgy tettük oda magunkat, ahogy kellett volna” – értékelt a frankfurti tréner, Niko Kovac.

A Hoffenheim Szalai Ádám nélkül végzett 2-2-re a Borussia Dortmunddal egy fordulatokban bővelkedő találkozón. A dortmundiaknál tízen hiányoztak sérülés miatt, ráadásul a 40. percben Marco Reusnak második sárga lapja után el kellett hagynia a játékteret, rá tehát eltiltása okán nem számíthat Thomas Tuchel vezetőedző. A hazaiak már a harmadik percben vezettek Mark Uth révén, amire Mario Götze válaszolt a 11. percben. A 20. percben Sandro Wagner ismét a hoffenheimieket juttatta előnyhöz, ám Pierre-Emerick Aubameyang a 48. percben egyenlített, megszerezve saját maga 100. gólját tétmeccsen a dortmundi együttesben. A vendégek legjobbja a 19 éves Ousmane Dembelé volt, mindkét találatot a francia futballista készítette elő, akit a 69. percben hordágyon vittek le a pályáról egy ütközést követően. Később kiderült, „csak" egy medvepuszit kapott a combjára, így vélhetően pályára léphet kedden az Augsburg ellen.

Bundesliga, 15. forduló: Hoffenheim-Dortmund 2-2, Schalke 04-Freiburg 1-1, Mainz-Hamburg 3-1, Bremen-Köln 1-1, Leipzig-Hertha BSC 2-0, Augsburg-Mönchengladbach 1-0, Wolfsburg-Frankfurt 1-0, Darmstadt-Bayern München 0-1.

Az élcsoport: 1. Bayern München 36 pont (35-9), 2. Leipzig 36 (31-12), 3. Hoffenheim 27 (27-16), 4. Hertha BSC 27 (22-16).

Hosszú Katinkát választották az év emberének Magyarországon a Népszava olvasói, 39 százalékkal. A világklasszis úszónő Orbán Viktor miniszterelnököt és Kovács Gergelyt, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt elnökét előzte meg, s állhat a képzeletbeli dobogó legfelső fokára.