Premier League;8. forduló;

Guardiola FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES

- Guardiola ideges

Óriási lehetőséget szalasztott el a Tottenham. Ha a Spurs nyerni tudott volna a West Brom otthonában, akkor az élre ugorhatott volna. Ez azonban nem sikerült az együttesnek, így maradt a Manchester City mögött.

Utóbbi alakulat is csak önmagát okolhatja azért, hogy nem tudott három pontot szerezni az Everton ellen, hiszen két büntetőt is hibázott. Az elsőt, még az első félidőben, a néhány hétig tartó sérüléséből visszatért Kevin De Bruyne hagyta ki. Nagy árat fizetett ezért csapata, hiszen a 64. percben a hetek óta bombaformában játszó Lukaku a vendégeknek szerezte meg a vezetést. Ezután Agüero hagyta ki a City második 11-esét, de két perc múlva Nolitónak sikerült egyenlítenie. A győztes gólt azonban nem tudták megszerezni.

A City a BL-t is beleszámítva három mérkőzés óta nem tudott nyerni, úgyhogy egyfajta miniválságba került. Guardiola, a tőle megszokott módon, nem titkolta az érzelmeit a meccs után. Mint mondta, a Barcelona már másfél évtizede a labdatartásra építi játékát, remek futballt mutat be, s ő is ugyanerre alapozza a City fociját. „Nem tudok megváltozni” – hangoztatta. A katalán tréner közölte, megpróbálja elemezni, mi az oka annak, hogy nem tudnak nyerni. „Ez a dolgom” – tette hozzá, láthatóan rendkívül idegesen. Hozzátette ugyanakkor, profik, úgyhogy visszatérnek majd a győzelmek útjára. Mivel az Arsenal megint nyert, a Tottenham viszont nem, ezért az ágyúsok kapaszkodtak fel a második helyre.

Premier League, 8. forduló. Chelsea-Leicester 3-0, Arsenal-Swansea 3-2, Bournemouth-Hull City 6-1, Manchester City-Everton 1-1, Stoke-Sunderland 2-0, West Brom-Tottenham 1-1, Crystal Palace-West Ham 0-1, Middlesbrough-Watford 0-1, Southampton-Burnley 3-1. Ma játsszák a Liverpool-Manchester United találkozót, amit Spíler TV közvetít 21 órától.

Az élcsoport. 1. Manchester City 19 pont (19-8), 2. Arsenal 19 (19-9), 3. Tottenham 18.

Háromhétnyi böjt után újra labdába rúgtak a csapatok a labdarúgó NB I-ben. A szombaton rendezett 12. fordulóban újra nyert a sereghajtó, kikapott a címvédő, s növelte előnyét a listavezető csapat.