Bundesliga;Hertha BSC;5.forduló;Eintracht Frankfurt;

Dárdai elégedetlen a sok kapott góllal FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES

- Dárdaiék játszották a forduló mérkőzését

A Dárdai Pál által edzett Hertha BSC és az Eintracht Frankfurt játszotta egymás ellen a forduló mérkőzését a német labdarúgó-bajnokság ötödik körében.

A frankfurti együttest a magyar szakember korábbi berlini csapattársa, és a mai napig jó barátja, Niko Kovac irányítja. A két tréner a kezdés előtt és a lefújás után is szívélyes öleléssel köszöntötte egymást, a kilencven perc alatt azonban nyoma sem volt a barátságnak, a két csapat nagyon pörgős, kemény, fordulatokban gazdag találkozóval szórakoztatta a közönséget.

A vendég Hertha szerezte az első gólt, a frankfurtiak 2-1-re fordítottak, majd 3-2-re ismét a fővárosiak vezettek, az Eintracht a 92. percben Michael Hector találatával alakította ki a 3-3-as végeredményt. A házigazdáknál Huszti Szabolcs 70 percet játszott, sárga lapot kapott.

„A közönség remekül szórakozott, én nem éreztem ennyire jól magam a kispadon, nagyon sokat öregednek az edzők egy ilyen mérkőzésen” – mondta a lefújás után Niko Kovac, a hazaiak szakvezetője.

„Túl sok gólt kaptunk, megszereztük a vezetést, irányítottuk a mérkőzést, aztán minden megváltozott, ebből tanulnunk kell, szép gólokat szereztünk, muszáj elfogadnunk a döntetlent” – értékelt Dárdai Pál.

Kleinheisler László egy félidőt játszott a Darmstadt csapatában, a válogatott futballistát taktikai okokból cserélték le, miután játékostársát, Leon Guwarát az első játékrész hajrájában kiállították, a Darmstadt a második 45 percben védekezőbb stílusra váltott, de ez sem segített, 1-0-ra nyert az Augsburg. A győztes csapatot az a Dirk Schuster irányította aki a harmadik vonalból az első osztályig vezette a darmstadtiakat.

A két meglepetéscsapat mérkőzésén a Köln hazai pályán 1-1-es döntetlenre végzett a Gulácsi Péterrel a kapuban pályára lépő RB Leipzig ellen. A találkozó negyedórás késéssel kezdődött, mert a kölni drukkerek ülősztrájkkal tiltakoztak a lipcsei klub – német hagyományoktól eltérő - gazdaságpolitikája ellen, és a csapat busza nem jutott be időben a stadionba. A végeredmény már a 20. percben kialakult, ekkor egyenlítettek a vendégek. A kölniek a két nagyágyú, a Bayern München és a Borussia Dortmund mögött a harmadik helyen állnak a tabelláán.

Szalai Ádám nem lépett pályára a Hoffenheimben korábbi csapata, a Schalke 04 ellen, a találkozón a futballista mostani munkaadója nyert 2-1-re.

A Bayern München ismét annyit adott ki magából, amennyi a sikerhez kellett. Hiába futottak tíz kilométerrel többet a Hamburg játékosai, a bajorok Joshua Kimmich 88. percben szerzett góljával 1-0-ra nyertek. Ez a mérkőzés volt Bruno Labbadia búcsúmeccse a hamburgi kispadon, vasárnap a klub bejelentette, hogy megvált az 50 éves szakembertől, miután a csapat nem nyert egyetlen mérkőzést sem eddig.

Bundesliga, 5. forduló

Péntek: Dortmund-Freiburg 3-1. Szombat: Mainz-Leverkusen 2-3, Hamburg-Bayern München 0-1, Augsburg-Darmstadt 1-0, Frankfurt-Hertha BSC 3-3, Mönchengladbach-Ingolstadt 2-0, Bremen-Wolfsburg 2-1. Vasárnap: Hoffenheim-Schalke 04 2-1, Köln-RB Leipzig 1-1. Az élcsoport: 1. Bayern München 15 pont, 2. Borussia Dortmund 12, 3. 1. FC Köln 10,…5. Eintracht Frankfurt 10., 6. Hertha BSC 10, 7. RB Leipzig 8, …9. Hoffenheim 7, …14. Darmstadt 4.

Fordulatos, gólgazdag mérkőzést követően osztozott meg a pontokon a Ferencváros és az Újpest a labdarúgó NB I szombat esti rangadóján. A 11. fordulóban ismét nyert, s megőrizte listavezető pozícióját a Vasas, a tabella utolsó helyén szerénykedő diósgyőri csapatnál ugyanakkor több játékos visszaadta a mezét az újabb vereséget követően.