3. forduló;Primera Division;visszatérés;

Ronaldo FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES

- Luis Enrique fatális tévedése

Visszatért a Real Madrid kezdőjébe Cristiano Ronaldo, s ha már beállt, meg is szerezte a királyi gárda vezető gólját az újonc Osasuna ellen, a spanyol labdarúgó bajnokság 4. fordulójában. Az Európa-bajnok portugál azért még messze nincs csúcsformában, ám már az is mintha doppingolná a többieket, ha pályán van.

A madridiak időnként szemet gyönyörködtetően fociztak, nyoma sem volt annak, hogy az együttes 14 játékosát érintette a válogatott szünet. A szünetben 3-0-át mutatott az eredményjelző, mert Sergio Ramos fejessel, majd Danilo jól helyezett lövéssel is eredményes volt.

A második játékrészben Pepe, majd Modric remek távoli bombával folytatta a gólgyártást. A biztos vezetés tudatában Zidane egyre többet cserélt, gondolván a szerdai, Sporting Lisszabon elleni Bajnokok Ligája találkozóra, s az Osasuna kétszer is betalált, ráadásul úgy, hogy egy büntetőt kihagyott (5-2).

Zidane nemcsak a győzelemnek, annak is örült, hogy Ronaldo rögtön góllal mutatkozott be. „Egy órát játszhatott ma, meglátjuk, mi lesz szerdán. Nem beszéltük meg előre, mennyi időt töltsön a pályán. Hatvan napja nem játszott, s most három hét alatt hét tétmeccs vár ránk, így óvatosnak kell lenni vele kapcsolatban”. A közönség által hosszasan ünnepelt Ronaldót egyébként Benzema váltotta, aki szintén először lépett pályára az idei szezonban.

Ekkor még nem tudhatták a nézők, hogy a madridiak maradnak is az első helyen. A különös összeállításban felálló Barcelona ugyanis otthon kapott ki az Alavestől. Luis Enrique ezúttal túlzásba vitte a rotációt. A tréner elismerte: ő volt a hibás. „Ezt én is pontosan tudom” – jelentette ki a találkozót követően.

Végre győzött az Atlético Madrid, 4-0-ra az utolsó helyre visszaeső Celta Vigo otthonában. Mind a négy találat a második félidőben esett, Griezmann kétszer volt eredményes. Diego Simeone, az Atleti trénere szerint „az első gól felszabadította a csapatot. Ezután minden támadásunkban benne volt a gólveszély”.

Primera División, 3. forduló. Celta Vigo-Atlético Madrid 0-4, Real Madrid-Osasuna 5-2, Málaga-Villarreal 0-2, Sevilla-Las Palmas 2-1, Barcelona-Alavés 1-2, Sporting Gijón-Leganes 2-1, Valencia-Betis 2-3, Granada-Eibar 1-2.

Az élcsoport. 1. Real Madrid 9, 2. Sevilla 7, 3. Las Palmas 6 (10-5), 4. FC Barcelona 6 (8-4).

Angelique Kerber nyerte az amerikai nyílt teniszbajnokság női egyesének szombati döntőjét. A második helyen kiemelt német teniszező három szettben (6:3, 4:6, 6:4) győzte le a tizedikként rangsorolt Karolina Plískovát. Hétfőtől Kerber vezeti a női a világranglistát.