MVM-Veszprém;Férfi kézilabda NB I;

A veszprémi Andreas Nilsson (k) és a szegedi Zubai Szabolcs (lent) a K&H férfi liga rájátszásában, a MOL-Pick Szeged - MVM Veszp

- Megvédte címét a Veszprém

A címvédő MVM Veszprém nyerte a férfi kézilabda NB I 2015/16-os idényét, miután a felsőházi rájátszás utolsó fordulójában 26-26-os döntetlent játszott a MOL-Pick Szeged otthonában.

A két csapatnak idén már volt egy döntője: a Magyar Kupában is címvédő Veszprém akkor csak büntetőkkel tudott győzni a Szeged ellen Debrecenben. Az idén nem rendeztek klasszikus döntőt, hanem a felsőházi rájátszás keretében körmérkőzések után dőlt el az aranyérem sorsa.

A záróforduló előtt a címvédő veszprémiek két ponttal vezettek az ősi rivális előtt, s a Szeged akkor lett volna 1996 és 2007 után ismét bajnok, ha legalább két góllal nyer.

A vendégeknél a sérült Chema Rodriguez nem vállalta a játékot, míg a hazaiaknál nem kevesebb mint 10 játékos most szerepelt utoljára szegedi színekben.

Kemény védekezéssel nyitott a Bajnokok Ligája egy hét múlva esedékes négyes döntőjére készülő Veszprém, és lépéselőnybe is került, sőt a 10. percben már 5-2-re vezetett. Dean Bombac még büntetőt is rontott, de lassan összeállt a Pick támadóalakzata, és a 19 percben 9-9-re egyenlített, igaz, fordítani nem tudott.

A szünet előtti hajrá megint a vendégeké volt, és a félidőt Renato Sulic szépségdíjas találata zárta. A beállós a kapunak háttal, estében lőtte be a labdát a kapus lábai között a hálóba.

A második félidőben próbálta fokozni az iramot a házigazda, ám a jól védekező rivális tartotta előnyét, sőt egyes szakaszokban növelte is a különbséget, volt 20-14 is a 38. percben. Minden energiáját mozgósította a Szeged, és amikor 21-18-ra feljött, időt kért a címvédő.

Az utolsó tíz percre is maradtak izgalmak, miután 23-21-re felzárkózott a Tisza-parti együttes. A vendégek hétméterest rontottak, ezután időt kért az ellenfél, és hat perccel a vége előtt lehozta a kapusát, hogy eggyel több emberrel támadhasson. Balogh Zsolt hétméteresét Mirko Alilovic kivédte, és ez demoralizáló volt. Piotr Wyszomirski viszont két fontos hárításával erőt adott a Szegednek, így az 58. percben 25-24 lett az állás. A Veszprém lassan szőtte támadásait, játszott az idővel.

Az utolsó percet három góllal kellett volna megnyernie a Szegednek, amely egyenlített (25-25), de többre nem futotta. Időt kért a címvédő, majd Momir Ilic betalált, eldöntve ezzel a bajnoki címet, mert utána már csak egy újabb egyenlítésre futotta a Szegednek az utolsó másodpercekben. A Veszprémnek a mostani a 24. bajnoki címe (1985, 1986, 1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016).

Az As információi szerint már minden papír alá van írva, és az FA-kupa-döntő után – függetlenül az eredménytől – be is jelentik José Mourinho érkezését - tudta meg a vs.hu.