Publicisztika;döntő;öttusa vk;Marosi Ádám egy a hetvenkettőből;Sarasota;

- Öttusa vk döntő - Nincs magyar érem

Marosi Ádám a hatodik helyen végzett az öttusázók világkupa-sorozatának döntőjében, az egyesült államokbeli Sarasotában. A 36 fős mezőnyben további két magyar volt ott, Demeter Bence 22., Kasza Róbert pedig 29. lett. Győzött a brit James Cooke.

Marosi a körvívásban - melyet már csütörtökön lebonyolítottak - elmaradt a legjobbaktól, 35 ellenfeléből csak 17-et győzött le. A szombati folytatásban azonban eredményesebben szerepelt, a 200 méteres úszásban a negyedik legjobb idő volt az övé, majd a bónuszvívásban gyűjtögetett még pontokat, a lovaspályán pedig alig rontva ment végig, így három szám után a tizedik helyen állt, belátható távolságra a közvetlen élcsoport tagjaitól. A lövészetekkel megszakított 4x800 méteres futásban szoros küzdelemben négy helyet javított.

A döntőt megelőző négy versenyből hármon indult, Kairóban második, Rio de Janeiróban harmadik, majd Kecskeméten megint második volt.

A vk-fináléban közvetlenül nem osztottak riói kvótát, de - emelt szintű - pontokat lehetett gyűjteni az olimpiai ranglistára, amelyről a június 1-jei zárás után legalább hat férfi és hat női versenyző jut majd részvételi joghoz. Marosi az olimpiai ranglistán az élen állt a vk-döntő előtt, és hatodik helyével megerősítette pozícióját a legjobbak között.

Kasza már a tavalyi Európa-bajnokságon olimpiai kvótát szerzett.

A Ferencváros megvédte címét a labdarúgó Magyar Kupában: a zöld-fehérek a sorozat 76. kiírásának a Groupama Arénában rendezett szombat esti fináléjában 1-0-ra legyőzték ősi riválisukat, az Újpestet. Az alacsony színvonalú, de a telt ház miatt kifejezetten jó hangulatú derbi egyetlen gólját a 78. percben Gera Zoltán szerezte. A 37 éves válogatott futballista egy szöglet után közvetlen közelről fejelt a hálóba.