sportlövő Európa-bajnokság;

Sidi Péter a légpuska versenyszám alapversenyében a tízméteres olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokságon Győrben. MTI

- Túlteljesített elvárások

"Megvalósult minden, amit terveztünk, amit reméltünk, sőt, az is, amiről csak álmodtunk" – érzékeltette sportlövőink bravúros szereplését Győrik Csaba szövetségi kapitány, aki a szombaton lezárult győri tízméteres Európa-bajnokságon segítette sikerekhez sportolóit. Miskolczi Julianna női puskában, Tátrai Miklós férfi, míg Egri Viktória női pisztolyban jutott döntőbe, s szerzett ezzel riói kvótát. Így nyolcra nőtt az olimpián résztvevő sportlövőink száma, korábban Sidi Péter, Péni István, Szabián Norbert (mindhárom puska), illetve Csonka Zsófia és Tobai-Sike Renáta (mindkettő pisztoly) szerzett indulási jogot.

A magyar válogatott Győrben összesen tizenhárom érmet szerzett. A dobogós helyek tekintetében a junior Major Veronika és Péni emelkedett ki: előbbi két aranyat és három bronzot, utóbbi pedig két aranyat és egy ezüstérmet nyert. A felnőtteknél a futócéllövő Sike József szerzett három érmet (40 vegyes egyéni ezüst, csapat bronz, 30+30 csapat ezüst). A legkellemesebb meglepetést a felnőtt női puskás csapat szolgáltatta: Miskolczi, Zwickl-Veres Kata és a 15 éves Gáspár Lalita 25 év után az első magyar érmet szerezte meg ebben a számban.

"Valószínűleg ez minden idők legeredményesebb magyar Eb-szereplése, csak az oroszok és az ukránok végeztek előttünk az éremtáblázaton. Megelőztük például Németországot, ami óriási szó, tekintve, hogy náluk 2,5 millió igazolt lövő van, míg nálunk 4300" – magyarázta a szövetségi kapitány, aki hangsúlyozta, a megszerzett nyolc magyar kvóta kettővel több a maximálisan reméltnél.

Végre megszerezte első "tavaszi" győzelmét a Herta BSC a labdarúgó Bundesligában. Dárdai Pál csapata Kölnben nyert Ibisevic 42. percben szerzett góljával. A bajnokságban december 20-án diadalmaskodott legutóbb a berlini társaság, ami rég volt ugyan, szégyenkezésre azonban semmi ok. Az együttes egyetlen pontra került a negyvenes „álomhatártól”, vagyis már a 24. fordulóban elérheti a csapat azt a célt, amit eredetileg a teljes szezonra tűztek ki.