női kézilabda Bajnokok Ligája;

A zöld mezes Ferencváros legyőzte a nagybányaiakat, s készülhet a Győr ellen FOTÓ: MTI/KOVÁCS ANIKÓ

- Győr-Fradi-negyeddöntő a BL-ben

A Győr és a Ferencváros is legyőzte román ellenfelét a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában, ami annyit jelent, hogy a két magyar együttes egymással csatázik majd a budapesti Final Fourba kerülésért. A dunaújvárosi hölgyek az orosz Asztrahanocskával szemben harcolták ki az elődöntőbe jutást az EHF-kupában, míg az Érd francia együttes ellen esett ki a KEK-ben. Ami a férfi BL-t illeti, a Veszprém a kilenc gólig jutó Nagy László vezetésével, drámai csatában 29-28-ra legyőzte az eddigi listavezető Flensburgot, így feljött a második helyre, és győzött a Szeged is.

Dráma. Izgalom. Óriási magyar siker. Ezek jellemezték Flensburg-Handewitt–Veszprém összecsapást a férfi kézilabda Bajnokok ligája csoportkörének 13. fordulójában. A találkozót a hazaiak kezdték jobban, s hamar elléptek 6-3-ra. A folytatásban már jobban játszott a Veszprém, felzárkózni azonban az időkérés után sem tudott (12-8). A félidő hajrája jobban jött ki a bakonyiaknak, így sikerült két gólra megközelítenie riválisát. A második játékrészt agresszíven kezdte a Veszprém, és a 39. percben egyenlített (16-16). A lendület megmaradt, miközben a Flensburg valósággal megbénult. A 43. percben már 20-18-ra vezettek a veszprémiek, és a németeken az időkérés sem igazán segített (18-21). Az utolsó negyedóra is hatalmas csatát hozott. A Flensburg felzárkózott 24-23-ra, ám Nagy László vezérletével 3-1-es rohamot produkált a Veszprém. A hazaiak időt kértek, majd két gyors góljukkal megint fokozták az izgalmakat. Erre a magyar csapat kért időt, és drámai végjátékban, hősies küzdelemben megszerezte a fontos diadalt. A Veszprém az első csapat, amely pontot tudott szerezni Flensburgban.

"Nagy győzelem volt, a Flensburg most a legjobb formában levő csapat Európában - kezdte a mérkőzés után Xavi Sabaté, a bakonyiak edzője. - Nagyon jól kezdtek védekezésben Andersson kiválóan védett, nekünk sok problémánk volt támadásban. A második félidőben kiválóan játszottunk, pontosan azt amit a Flensburg legyőzéséhez kell, tökéleteshez közelített a teljesítményünk.”

A zárókörben a 22 pontos PSG és a 20 pontos Flensburg egymással játszik, a 21 pontos Veszprém pedig hazai pályán fogadja a lengyel Plockot. A csoportból az első hely egyből negyeddöntőt ér, a második helyezett pedig elvileg könnyebb ellenfelet kap a nyolcaddöntőben, mint a harmadik.

A nőknél a Ferencváros revánsot vett a nyolcgólos Nagybányai vereségért, s a Syma csarnokban szép játékkal, biztos sikert (21-18) aratott a Baia Mare felett a középdöntős szakasz utolsó fordulójában, így a harmadik helyen jutott tovább az 1. csoportból.

“Nagyon örülök az eredménynek, ez a győzelem elsöprő erejű volt - fogalmazott az öt gólig jutó Zácsik Szandra, a fővárosi zöld-fehérek balátlövője. - Jól kezdtük a mérkőzést, Nerea révén négyből négy átlövésünk bement, úgy gondolom, hogy ez a nagybányaiaknak volt amortizáló, az ottani találkozón ez pont fordítva volt, de úgy gondolom, a közönség picit megijesztette őket. Jól összeállt a védekezésünk, egész héten ezt gyakoroltuk, tudtuk, hogyha hátul jók leszünk, akkor rendben lesz a meccs.”

Tegnap aztán az is kiderült, hogy az FTC a Győr ellen játszik a budapesti Final Fourba kerülésért, miután az ETO 24-22-re diadalmaskodott a CSM Bucuresti otthonában. Kovacsicsék fantasztikus játékkal hatgólos előnyt szereztek az első félidőben, így még az is belefért, hogy a szünet után más sebességi fokozatra kapcsoltak a románok.

Pályán a magyarok
Férfi BL, 13. forduló
A csoport: Flensburg-Handewitt-MVM Veszprém 28-29, Wisla Plock-PSG 22-27, PPD Zagreb-Celje 24-23. Az állás: 1. PSG 22 pont, 2. Veszprém 21, 3. Flensburg 20, 4. Kiel 15, 5. Zagreb 11, 6. Plock 8, 7. Celje 5, 8. Besiktas 2.
B csoport: Mol-Pick Szeged-Vardar Szkopje 29-31, Montpellier-Kielce 27-32. Az állás: 1. Barcelona 21 pont, 2. Kielce 19, 3. Szkopje 16, 4. RN Löwen 15, 5. Szeged 15, 6. Montpellier 7, 7. Kristianstad 5, 8. Kolding 4.
Női BL, középdöntő, 10. (utolsó) forduló
1. csoport: FTC-Baia Mare 21-18, Thüringer-Rosztov Don 28-32, Fleury-Larvik 28-31. A végeredmény: 1. Rosztov 19 pont, 2. Larvik 12, 3. FTC 12, 4. Baia Mare 10, 5. Fleury 6, 6. Thüringer HC 1.
2. csoport: CSM Bucuresti- Győri Audi ETO KC 22-24, Buducnost Podgorica-Midtjylland 27-21, Sävehof-Vardar Szkopje 26-29. A végeredmény: 1. Buducnost 15 pont, 2. Győr 15, 3. Szkopje 14, 4. Bucuresti 9, 5. Midtjylland 5, 6. Sävehof 2.
Női KEK-negyeddöntő, visszavágó
Issy Paris-Érd 18-17. Továbbjutott: a Paris, 46-46-os összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.
Női EHF-kupa, negyeddöntő, visszavágó
Dunaújvárosi Kohász-Asztrahanocska 25-20. Továbbjutott: a Dunaújváros, 48–46-os összesítéssel.

Másodperceken múlt...

Nem sikerült „megtörnie az átkot” a nemzetközi kupákban, ezúttal is idegenben szerzett kevesebb gól miatt esett ki az érdi csapat. A KEK negyeddöntőjének visszavágóján az Érd 18–17-re kikapott az Issy Paris vendégeként, miután otthon 29-28-ra nyert. 2012-ben a francia Metz-el szemben hat, 2014-ben a német Buxtehuder ellen kilenc gólos előnyből indulva maradt alul ugyancsak annak köszönhetően, hogy ellenfelei több gólt lőttek idegenben.

A szombati párizsi összecsapáson is az utolsó másodpercben úszott el a KEK negyeddöntős részvétel. A nehezen induló mérkőzésen a 2. percben született az első találat, amikor a norvég klasszis irányító Stine Bredal Oftedal vette be Janurik kapuját. Az érdi válasz a 7. percben érkezett, Fekete törte meg a magyar gólcsöndet. Minkét kapus fantasztikusan, 75 – 78 százalékos hatékonysággal, Attingré két érdi büntetőt is hárított. A 11. percben Krpez Slezak egyenlített (2-2), majd Bulatović és Klivinyi góljával meglépett az ÉRD. Félidőre azonban egy gólos párizsi előnnyel vonultak a csapatok (7-6).

A második játékrészben hárommal is elhúztak a hazaiak, (39. perc: 10-7), de az Érd felállt, az irányítást is újra átvette, az 59. percben lőtt Klivinyi góllal 16-17-re módosult az állás. A francia egyenlítés után is még az Érd állt továbbjutásra, ám 10 másodperccel a sípszó előtt még betalált Stine Oftedal, Kisfaludy időntúli szabaddobását pedig védte Attingré.

Végeredmény: 18-17, az áprilisi elődöntőbe az Issy Paris jutott 46-46-os összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.

Horváth Lili rendezőnő nagyjátékfilmes bemutatkozása, a Szerdai gyerek kapta az Európai Versenyprogram nagydíját a február 19-26. között megrendezett Mons-i filmfesztiválon.