motorsport;Rossi;Lorenzo;

- Valentino Rossi tarthat Lorenzótól

Két hét szünet után folytatódik a két Yamaha-versenyző, Valentino Rossi és Jorge Lorenzo csatája a gyorsaságimotoros-világbajnokság (MotoGP) idei 14. futamán, az Aragóniai Nagydíjon. A Doktor becenevű olasz 247 ponttal áll a vb-pontverseny élén, csapattársa 23 egységgel van lemaradva tőle. "Voltak peches pillanataim, de a legutóbbi, San Marinó-i Nagydíj kapcsán nem beszélhetünk balszerencséről, ott én hibáztam” – utalt Lorenzo arra, hogy az esős versenyen kicsúszott.

A spanyol motoros jól szerepelt a pénteki szabadedzéseken, mindkettőt jelentős előnnyel nyerte meg. "Nem könnyű ellene, szinte minden pályán gyors. Ha össze kell hasonlítanom, akkor a vele folytatott küzdelem volt ilyen 2009-ben, és a Casey Stoner elleni 2008-ban" – emlékezett vissza korábbi vb-harcaira Rossi, aki mindkét említett évben a tabella élén zárt.

A Motorland Aragón néven ismert pályának van magyar vonatkozása: 2010-ben ideiglenesen került be a versenynaptárba, mivel nem rendeztek – azóta sem – futamot a Balatonringen. A San Marinói-i Nagydíjon a Moto3-asok közt a 26. helyen végzett Gyutai Adrián lapunknak nyilatkozott a hétvégi esélyekről. "Nagyon kiegyenlített a mezőny mindhárom kategóriában, nehéz megjósolni ki nyeri a futamokat. Ennek az az oka, hogy nincs nagy különbség a pilóták és motorjaik között" – magyarázta a paksi motoros. A szombati időmérő edzésről 14.10 órától, a vasárnapi futam 14.00 órától kezdődik, mely eseményekről a Digisport2 közvetít.

Élete egyik legnehezebb csatáját nyerte meg Kabát Péter. Az Újpest labdarúgója lassan másfél éve bajlódik különböző sérülésekkel, túl van műtéti beavatkozáson és több tucatnyi kezelésen, hónapokig tartó rehabilitáción. Hosszú-hosszú idő után szerdán a Celldömölk elleni kupameccsen szerzett újra gólt (rögtön négyet), ma este pedig az MTK elleni bajnokin várja az újabb bevetést.