Premier League;futball;

- Előz a MU Angliában?

Kissé szokatlan az angol labdarúgó Premier League hét végi fordulójának lebonyolítása, mert vasárnapra ezúttal csak egy bajnoki jutott, s hétfőn is rendeznek egy találkozót.

A Manchester City horrorszerű napokat élt át a múlt héten: kikapott otthon a Bajnokok Ligája első körében otthon a Juventustól, majd a bajnokságban szintén otthon a West Hamtól, miközben előtte már arról cikkeztek az angol lapok, hogy ebben az évadban nem lehet megállítani Manuel Pellegrini együttesét. A Citynél kedden valamelyest javult a hangulat a Ligakupában a Sunderland ellen aratott 4-1-es győzelemmel. A chilei szakvezető e találkozón is a legerősebb összeállításban küldte pályára csapatát. Szombaton azonban sokkal nehezebb kihívás vár De Bruyne-ékra, hiszen idegenben a Tottenham lesz az ellenfél. A Spurs azt reméli, hogy válogatott csatára, Harry Kane rossz sorozata épp' a listavezető ellen dől majd meg. Az ifjú titán 513 perc óta nem tudott gólt szerezni a Premier League-ben. Ha hozzászámoljuk a hétközi Ligakupát, a gólképtelenség már 603 perce tart. A 22 éves Kane mindössze kétszer talált a hálóba a legutóbbi 15 találkozóján. Hasonló gondokkal küzd a City argentin gólvágója, Sergio Agüero is. Az új idényben hat meccset játszott a Premier League-ben, ebből ötször kezdőként. Összesen 396 percet töltött el a pályán, ez az idő egyetlen gólra volt elegendő számára, s háromszor le is cserélték. Agüero azt reméli, hogy a Spurs ellen minden másként lesz. A londoniak ellen kiválóan megy a gólszerzés számára, hiszen összesen 10 gólt szerzett velük szemben hét találkozón.

Amennyiben a City kikapna a brit fővárosban, a Manchester United akár élre is ugorhat. Elvileg nem lesz nehéz dolga, mert az utolsó helyezett Sunderlandet fogadja. A vendégcsapat védelme valóságos átjáróház: hat meccsen 13 találatot kapott. Louis van Gaal, vörös ördögök edzője óvatosan nyilatkozott a találkozó előtt, az aggasztja, hogy többen is kidőltek a védelemből.

Premier League, 7. forduló

Szombat: Tottenham–Manchester City (tv.: Digisport1, 13.45), Leicester–Arsenal (Digisport1, 16.00), Liverpool–Aston Villa, Manchester United–Sunderland, Southampton–Swansea, Stoke–Bournemouth, West Ham–Norwich, Newcastle–Chelsea (Digisport1, 18.30). Vasárnap: Watford–Crystal Palace (Digisport1, 17.00). Hétfő: West Brom–Everton (Digisport1, 21.00). Az élcsoport: 1. Manchester City 15 pont, 2. Manchester United, 3. West Ham 12 (13-7), 4. Leicester 12 (13-9), 5. Arsenal 10, 6. Everton 9

Csütörtökön még úgy tűnt, Dárdai Pál kivételes helyzetbe került, mert két remek kapus közül választhat majd a vasárnapi, Frankfurt elleni találkozón, miután úgy tűnt, Thomas Kraft felépült sérüléséből. Az őt kedden, a Köln ellen pótoló Rune Jarstein ugyanis remekül állta a sarat. Csütörtök estére aztán kiderült, korai volt az öröm, Kraft ugyanis még mindig fájdalmat érez a vállában. „Thomas továbbra sem épült fel teljesen, és a hét végén aligha állhat a rendelkezésünkre” – közölte Dárdai, aki örömét fejezte ki Jarstein nagyszerű teljesítménye láttán.