vízilabda;OSC-Újbuda;Szolnoki Dózsa-Közgép VSC;

- Csoportelső lett a Szolnok és az OSC

Az OSC Újbuda és a Szolnoki Dózsa-Közgép férfi vízilabdacsapata egyaránt csoportelsőként jutott tovább a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörébe. A budapestiek vasárnap Athénban a görög Vuliagmenit, míg a Tisza-partiak Hannoverben a házigazda németeket verték meg.

Ebben a szakaszban négy négyes csoportban küzdöttek a csapatok. Az első két helyezett jutott a BL harmadik körébe, ahol az elsőket sorsolják majd össze a másodikakkal, és e négy pár oda-visszavágós csatájának győztese kerül fel a főtáblára, a nyolc kiemelt - köztük a ZF-Eger - mellé. A főtáblára jutásért a két magyar csapat biztosan elkerüli egymást. A mérkőzések ott két hatos csoportban zajlanak, és a sorozat legjobb hat csapata a BL fináléjában, a Final Six keretében 2016 júniusában csap össze az elsőségért Budapesten a házigazda szerepét betöltő Eger részvételével.

BL, 2. selejtezőkör, 3. forduló
D csoport, Athén
A-Híd OSC Újbuda - Vuliagmeni (görög) 10-6. A magyar csapat gólszerzői: Decker Á. 3, Brguljan 2, Bundschuch 2, Bátori, Juhász, Kovács G. Az OSC-Újbuda szombaton 8-8-as döntetlent ért el az olasz Brescia ellen.
A csoport végeredménye: 1. OSC 7 pont, 2. Brescia 7, 3. Vuliagmeni 3, 4. Montpellier 0.
E csoport, Hannover
Szolnoki Dózsa-Közgép - Hannover (német) 11-10. A magyar csapat gólszerzői: Madaras 3, Varga Dénes 3, Vámos 2, Jansik Sz., Mezei, Varga Dániel, A Szolnok szombaton a szerb Radnicki Kragujevacot verte 21-2-re.
Végeredmény: 1. Szolnoki Dózsa-Közgép 9 pont, 2. Hannover 6, 3. Radnicki 3, 4. Budva 0

Szenvedtek a Mercedesek a Forma-1-es Szingapúri Nagydíjon, címvédő pilótájuk pontot sem tudott szerezni. Az olaszok viszont ünnepelhettek, ugyanis Sebastian Vettel győzelme mellett Kimi Räikkönen a harmadik lett.