FTC;Győr;női kézilabda;Kézilabda Szuperkupa;

MTI FOTÓ: Kovács Anikó

- Megvédte címét a Győr

A címvédő Győri Audi ETO KC nyerte a női kézilabda Magyar Szuperkupát, miután 29-24-re legyőzte a bajnoki aranyérmes FTC-Rail Cargo Hungaria csapatát.

Magyar Szuperkupa (Győr):
nők:
Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 29-24 (14-11)

góllövők: Löke 6, Sulland 6, Korsós 5, Tóth 4, Kovacsics 3, Groot 3, Tomori 1, Broch 1, illetve Pena 6, Kovacsicz 5, Szucsánszki 4, Hornyák 4, Lukács 2, Schatzl 2, Szamoránsky 1

Az előző idényben az FTC nyerte az NB I-et, a Magyar Kupát pedig a Győr, ugyanakkor az első alkalommal kiírt Szuperkupában szintén az ETO diadalmaskodott. Mindkét edző, Ambros Martin és Elek Gábor is hangsúlyozta: most fel tudják mérni, miként sikerült a nyári felkészülés, és az új játékosok mennyire tudtak beilleszkedni a csapatba. A magyar bajnokság a jövő héten indul, amellett az FTC a Bajnokok Ligája főtáblájára készül, a riválisnak BL-selejtezőt kell vívnia két hét múlva.
Eleinte minden FTC-találatra jött válasz, majd amikor megtört ez az ütem, a 8. percben, 4-6-nál időt kért a Győr. Kovacsicz is remekelt, sorra dobta a gólokat, majd lassan összeállt a hazaiak védelme.

A 14. percben a 24. születésnapját ünneplő Kovacsics egyenlített (7-7), ekkor a fővárosiak szerették volna rendezni soraikat, de sok hibával játszottak. Amikor pedig büntetőt, valamint az újra lövetett hétméterest is kihagyták, ráadásul gólt kaptak, Elek megint időt kért. A szünetre háromgólos előnyt szerzett a címvédő.

A fordulást követően még nagyobb lett a különbség, és az FTC erejéből sokáig csak arra tellett, hogy ne szakadjon le komolyan. A cserék új lendületet adtak a vendégeknek, és negyedórával a vége előtt 22-20-ra zárkóztak fel. Csakhogy a győriek is cseréltek, és a kapus Kiss vezetésével az 55. percre 27-22 lett az állás. Az ETO a hajrában kevesebbet hibázott, és megérdemelten tartotta otthon a trófeát.

Három személyautó karambolozott az M5-ös autópálya 25-ös kilométerénél a főváros felé tartó oldalon szombaton, két ember megsérült - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.