Cseh László;vizes világbajnokság;

MTI FOTÓ: Kovács Anikó

- Cseh László ezüstérmes 100 méter pillangón

Cseh László országos csúccsal ezüstérmet nyert 100 méter pillangón a kazanyi vizes világbajnokság úszódöntőinek szombati napján.

A 29 éves magyar versenyző 50.87 másodperces idővel ért célba a címvédő dél-afrikai Chad le Clos mögött.
Csehnek ez a harmadik érme a tatár fővárosban, előzőleg 200 méter pillangón arany-, 50 méteren pedig bronzérmet nyert.
A magyar úszócsapat nyolc medálnál tart: Cseh mellett Hosszú Katinka győzött - világcsúccsal - 200 méter vegyesen, s harmadik lett 200 méter háton, akárcsak Kapás Boglárka 1500 méter gyorson, Gyurta Dániel 200 méter mellen, míg másodikként zárt nyíltvízi úszásban, 25 kilométeren Olasz Anna.

Meghalt egy kerékpáros a Dédestapolcsány és Tardona közötti úton szombat délután, amikor egy személygépkocsival ütközött - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.