Sidi Péter;sportlövő Európa-bajnokság;Gernot Rumpler;szabadpuska;

- Sidi aranyérmes az Eb-n

Sidi Péter nyerte a férfi nagyöbű szabadpuska 3x40 lövés összetett számot a szlovéniai Mariborban rendezett sportlövő Európa-bajnokságon. Ez a szám nem szerepel az olimpia programjában, de a komáromiak világ- és Európa-bajnoka korábban már indulási jogot szerzett a 2016-os riói ötkarikás játékokra: áprilisban a dél-koreai Csangvonban rendezett Világkupán megnyerte a férfi légpuska számot.

A mostani versenyben Sidi a térdelő és a fekvő testhelyzetben leadott lövések után még nagy hátrányban volt, a negyedik helyen állt, de aztán az erősségének számító álló szakaszban javított, ahogy Győrik Csaba szövetségi kapitány fogalmazott, "állva nyerte meg a versenyt". A 36 éves sportoló 1175 körrel nyerte meg a viadalt, mögötte az osztrák Gernot Rumpler végzett eggyel lemaradva, míg a hazai tornáján szereplő Rajmond Debevec 1171-gyel lett harmadik helyezett.

Az ebben a számban korábban a 2009-es eszéki Eb-n aranyérmes Sidi a férfi kisöbű szabadpuska 3x40 összetett számában a 24. helyen végzett Mariborban 1163 körös teljesítményével, míg nagyöbű szabadpuska fekvő számában tizennegyedikként zárt, melyen a viadal honlapjának beszámolója szerint 595 körrel zárt.

A magyar sportlövőt 2009-ben megválasztották sportágának legjobbjának, Magyarországon kilencszer érdemelte ki ezt az elismerést. A 2000-es sydneyi ötkarikás játékok óta az összes olimpián részt vett. Sidi Péter mellett eddig három magyar sportlövő szerzett eddig kvótát a jövő évi olimpiára: Tobai-Sike Renáta, Csonka Zsófia és kisöbű szabadpuska fekvő versenyszámban Szabián Norbert lehet majd ott Brazíliában.

Nyáron hozzászokhattak a futballszurkolók, hogy a sajtó tele van azzal, éppen kit akar leigazolni a Real Madrid. Csakhogy a tekintetben néma csend honol a csapat körül, ha David De Gea leigazolásáról nem pletykálnának, akkor legfeljebb a lehetséges távozókról lehetne hallani. Új edzőjükkel még csak két – nem túl magasan jegyzett – játékost vásároltak a királyiak. Ám egyáltalán, kik illenek bele Rafa Benítez taktikai rendjébe?