tenisz;Novak Djokovic;angol nyílt teniszbajnokság;Kevin Anderson;

- Djokovic hátrányból felállva jutott tovább

Hatalmas küzdelemben tudta csak legyőzni a világelső Novak Djokovic a 14. helyen kiemelt Kevin Andersont az angol nyílt teniszbajnok negyedik fordulójában. A hétfőn kezdődő, öt szettes találkozó 3 óra 48 percig tartott, a sötétedés miatt csak tegnap játszották le a parti végét.

Az első két szettet rövidítés után egyaránt az esélytelenebb ausztrál teniszező nyerte, első szerváinak több mint 26 százalékából ütött ászt, amit utólag ellenfele is kiemelt. A harmadik szettet könnyedén, 6:1-re behúzta Djokovic, majd a negyediket is 6:4-gyel megnyerte. A döntő, ötödik játékrész is sokáig szoros volt, végül 7:5-re győzött a szerb versenyző, akiből sokat kivett a találkozó.

"Igazán gratulálok Kevin Andersonnak, nem lett volna érdemtelen, ha ő nyeri meg a mérkőzést. Jó volt egy újabb órát játszani a teniszpályán, de messze nehezebb volt, mint egy sima edzés" – utalt a halasztásra, majd folytatta az értékelést. "A valaha volt egyik legnehezebb partimon vagyok túl, alkalmanként szinte tehetetlennek éreztem magamat.

Próbáltam védekezni és kihasználni a lehetőségeimet, de sokat nem tudtam közülük. Ha ezt az utolsó szettet hétfőn játszottuk volna, lehet kiesek" – zárt őszintén a tavalyi wimbledoni bajnok, aki a negyeddöntőben a horvát Marin Milic ellen játszik. A tenisz-világranglista 9. helyezettje eddig 12 próbálkozásból egyszer sem tudta megakadályozni Djokovicot abban, hogy a legjobb négy közé kerüljön.

A nőknél Oroszország egyetlen női Wimbledon-győztese, Marija Sarapova bejutott az elődöntőbe, miután három szettben győzelmet aratott az amerikai Coco Vandeweghe felett. Az orosz teniszezőnő az első játékrészt 6:3-ra nyerte meg, de a másodikban már rövidítést kellett játszania az WTA-ranglista 47. helyezettjével, ahol még nem sikerült lezárnia a találkozót, az utolsó szettben azonban magabiztosan győzött 6:2-re a 2004-es bajnok.

A játéknap egyetlen hazai vonatkozású találkozóján kiesett a magyar felmenőkkel rendelkező, svájci Bacsinszky Tímea a spanyol Garbine Muguruza ellen (7:5, 6:3). Sikerével ő az első teniszezőnő Spanyolországból 1997 óta, aki a legjobb négy közé jut Wimbledonban, ezzel életben tartva a reményt, hogy először diadalmaskodjon Grand Slam-tornán.

A nagyvilágban több példát is találunk arra, hogy egy-egy sportágat két kiemelkedő klasszis ural. Az egészséges rivalizálás nemcsak a főszereplőknek tesz jót, hanem az egész sportágnak is. Gyakran heteken, hónapokon, sőt, Ronaldo és Messi példájából kiindulva éveken át róluk írnak a lapok, beszélnek az emberek, ők vannak reflektorfényben. Lapunk összegyűjtötte azon atlétákat, akiknek a csatározása nélkül nem lenne ugyanolyan egy-egy nagy rangadó.