kajak-kenu;Fazekas-Zur Krisztina;

Kammerer és Szalai nyert Szolnokon FOTÓ: SZALMÁS PÉTER

- Remek visszatérés

Remekül sikerült a visszatérés a tavalyi szezont szülés miatt kihagyó Fazekas-Zur Krisztinának, ugyanis megnyerte a kajak egyesek vasárnapi 1000 méteres döntőjét a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világkupaversenyen.

A viadal honlapja szerint a négyesben olimpiai bajnok magyar versenyző fölényes győzelmet aratott, még a második helyezettnél is több mint két másodperccel volt gyorsabb. Fazekas-Zur szombaton, 500 méteren harmadik lett. Szombaton két aranyat, egy ezüstöt és egy bronzot gyűjtöttek a magyarok: a kajakos Kárász Anna, Vad Ninetta duó 500 méteren, az ugyancsak kajakos Tótka Sándor, Molnár Péter kettős pedig 200-on lett első, míg Kárász K-1 500-on másodikként zárt Fazekas-Zur előtt.

Közben Szolnokon válogatót rendeztek kajak-kenuban. A Kammerer Zoltán, Szalai Tamás duó nyerte a férfi kajak párosok első válogatóját 1000 méteren. A szombati versenyben hatalmas meglepetésre egy fiatal dunafüredi páros, Noé Zsombor és Vass Péter futott be másodikként.

Papírforma- szerűen indult a férfi kézilabda NB I döntőjének első felvonása szombat este Veszprémben, ahol kezdetben a hazaiak irányítottak, míg a MOL-Pick Szeged csak futott az eredmény után. Azonban a 19. percben García Parrondo büntetőjével vezetést szereztek (9-8) a Tisza-partiak, és a bakonyiakat ez kizökkentette a ritmusból.