motorsport;

- Assent látni, és pontot remélni

A hétvégén mind a gyorsasági (Moto GP), mind pedig a széria motorosok világbajnokságán (Superbike) ismét futamot rendeznek. Előbbiek Argentínában állnak rajthoz, míg utóbbiak a motorversenyek Mekkájában, a hollandiai Assenben. Utóbbin ismételten jelentős magyar kontingens áll rajthoz, bízva abban, hogy ezúttal sokkal jobban szerepelnek majd, mint az elmúlt hétvégén, a spanyolországi Aragónban.

Az idei Superbike-világbajnokságon a csúcskategóriában induló magyar csapat, a BMW Racing Team Toth két versenyzője, ifjabb Tóth Imre és Rizmayer Gábor még azért küzd elkeseredetten, hogy egyáltalán megugorják az induláshoz szükséges limitet. A tegnapi két edzés alapján – Rizmayer kihagyta a másodikat – egyelőre nyerésben vannak…

A Superstock 1000 Világkupa mezőnyében ezúttal csak egy magyarért izgulhatunk, hiszen Németh Balázs (R2 Motorsport) még Aragonban olyan csúnyán bukott, hogy a csapat szerelői nem tudták versenyképes állapotba hozni a motorját… Ugyanakkor Sebestyén Péter gyári csapata, a Team Pedercini színeiben tegnap egy 28. és egy 30. helyet szerzett.

Ötödik esztendeje tagja immár a vb-nek a H-Moto Team. Idén egy spanyol pilótát, Aleix Aluestiát indítják a Superstock 600-as Eb futamain, aki a délelőtti 12. pozíció után délután a 21. helyen zárta a tréninget. Ugyancsak a csapat színeiben áll rajthoz az újra életre hívott női Európa-bajnokságon – amely az EJC keretein belül kerül megrendezésre – Kis Viktória, aki az első időmérőn összesítésben a 25., míg a hölgyek versengésében a 2. helyet szerezte meg.

Ugyancsak a Superstock 600-ban indít versenyzőt a már említett R2 Motorsport és a Talmácsi Racing is. Előbbi színeiben Bódis Richárd kihagyta az első, esős tréninget, míg délután a 27. helyen végzett, míg utóbbinál a 16 éves olasz Alessandro Zaccone előbb a bravúros 9. helyen kezdett, majd délután a 17. idő lett az övé.

Egymásnak is üzengettek a kolozsvári kongresszuson a román és magyar politikai vezetők. A román politikusok szövetséget ajánlottak a magyar képviseletnek. Semjén Zsolt kemény szavakkal ostorozta Románia kisebbségpolitikáját, Tóbiás József az államközi kapcsolatok felélesztését szorgalmazta. Kelemen Hunort újraválasztották az RMDSZ elnökének.