;

;Anna Fenninger;

Alig hitte Fenninger, hogy megint nyert FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES

- Lejtők királynője

A végére kissé egyhangú lett az alpesisí-világbajnokság. Ausztria ugyanis már-már egyeduralkodóvá vált a viadalon. A nyolcadik számban, a nők óriás-műlesikló versenyében ugyanis ismét szomszédjaink szerezték meg az aranyérmet Anna Fenninger révén, aki múlt héten a szuper-óriásműlesiklásban is a dobogó legmagasabb fokára állhatott.

„Már megint Ausztria” – harsogta a hangosanbeszélő, s a nézők valóban döbbenten figyelték, hogy ezúttal is az osztrák himnusz, a „Land der Berge”, a „Hegyek országa” dallamai csendülhettek fel.

Fenninger első futamban mutatott parádés teljesítményének köszönhette győzelmét: 0,81 másodperccel utasította maga mögé honfitársát, Michaela Kirchgassert, ami hatalmas előny egy olyan sportágban, amelyben gyakran csak század-, ha nem ezredmásodpercek döntenek. Az első futam után a negyedik helyen állt szlovén sícsillag, Tina Maze hátránya több mint egy másodperc volt a 25 éves osztrák hölggyel szemben.

A verseny tehát már az első kör után eldőlt, arra senki sem számított, hogy Fenninger a második futamban kiessen, vagy kaput tévesszen. Aztán kis híján mégis bekövetkezett a galiba: csak nagy üggyel-bajjal sikerült elkerülnie a bukást, s bár ezzel a művelettel időt vesztett, összesítésben így is 1,40 másodperccel végzett a végül második helyre befutott német Viktoria Rebensurg előtt. Az első futam után második Kirchgasser a hatodik helyre csúszott vissza.

Az osztrák síkirálynő ezzel beérte a szintén két aranyéremre szert tett szlovén riválisát, Mazét, aki ezúttal csak az ötödik helyen zárt. A hazai szurkolók nagy kedvence, Lindsey Vonn pedig csak a 14. helyen ért célba. Fenninger egyáltalán nem volt elájulva teljesítményétől. Már az első futam után azt hitte, szoros volt a befutó.

Eredmények, női óriás-műlesiklás
1. Anna Fenninger (Ausztria) 2:19.16 perc (1. futam: 1:08.98 p/2. futam: 1:10.18 p),
2. Viktoria Rebensburg (Németország) 2:20.56 (1:10.68/1:09.88),
3. Jessica Lindell-Vikarby (Svédország) 2:20.65 (1:09.88/1:10.77),
...40. Miklós Edit 2:27.90 (1:14.43/1:13.47).

„Nagyon meglepődtem, amikor célba értem, s a versenytáblára pillantva láttam az előnyömet” – jelentette ki a versenyt követő sajtóértekezletén. Amikor pedig a második körben majdnem bukott, azt hitte, oda van az előnye. „Alig hittem el, hogy végül mégis én győztem” – jelentette ki.

Miklós Edit a 40. helyen zárta a számot. A magyar versenyző Facebook oldalán azt írta, nem sikerült teljes mértékben teljesítenie célkitűzéseit a világbajnokságon, de a lesiklásban múlt pénteken elért 13. helye eddigi legjobb világbajnoki helyezése.

„Rengeteg új dolgot tapasztaltam, és pozitív élményekkel gazdagodtam. Még nincs vége a síszezonnak, most egy kis pihenő következik, majd február végén folytatódik a Világkupa sícirkusz!” – jegyezte meg Miklós Edit.

A szám többi magyar indulója nem jutott be az első 60 helyezett közé az első futam után, így a másodikban már nem állhatott rajthoz. Berecz Anna 73., Maróty Mónika 86. lett, Csima Réka pedig nem ért célba.

Szerelmes köntösbe bújtatott farsangi népszokásokkal nyitja meg idei évét a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum szombaton – tájékoztatott az intézmény sajtóreferense.